Wpis z mikrobloga

Pytanie do ładujących się teraz w CDR, po co? Gracie na krótki okres i liczycie, że zaraz odbije? Czy longterm? Jeśli longterm to nie uważacie, że jest dużo lepszych i bardziej pewnych spółek? CDR jest na ten moment mega trudny do przewidzenia, a poprzedni kurs 400 zł wynikał z tego, że wg. zapowiedzi Cyberpunk miał być czymś zupełnie nowym, czymś co pchnie gry na zupełnie inny poziom - jak wyszło widzimy. Możliwe, że za kilka lat faktycznie się podniosą, pytanie czy jesteście gotowi na scenariusz, w którym kurs kilka lat kotłuje się w miejscu, a Wy #!$%@? się na negatywne newsy. Trzeba też pamiętać, że obecna kapitalizacja 15 mld to w dalszym ciągu ogromna wartość, która potrzebuje sporych zysków by się utrzymać.
#gielda #cdr
  • 15
@czup: Przy premierze W4, akcje wrócą do 200-250 zł. Jeśli nie będzie poślizgu (hehehhee), to Wiesiek powinien zaprezentować next genową grafikę dzięki UE5, także możliwe że CDPR będzie dzieckiem jednego udanego uniwersum. Ale akcje z pewnością pójdą do góry.
@czup: tak jak wspomniałeś, ta kapitalizacja zakłada, że będą mieli w przyszłości konkretne zyski. Na branży gamingowej się nie znam ale kiedyś sobie dyskontowałem jak to wygląda z obecnymi zyskami CDR i stwierdziłem, że tego gówna, po takiej cenie nie tykam.
@Vixay: W4 ma szacowaną datę premiery na 2025 rok, myślę że w tym czasie można wskoczyć do innego pociągu, który da więcej zarobić i wrócić z powrotem na CDR , który i tak się będzie kisił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czup: @czup: Prędzej 2026-2027 bym się spodziewał przy ich zarządzaniu XD. Kurs Cedepu będzie lawirował teraz, możliwe że przez 2023-2025 spadnie do 60-100 zł, bo przecież teraz żadnej premiery nie będą mieć, a łatać Cybera nie da rady kiedy nie mają dostępu do silnika XD Tak, tego własnego.

Ja swoje na CDPR zarobiłem i drugi raz, po tych cenach, nie mam zamiaru wchodzić. Już nie ten % zysku.
@czup: jak się zacznie rajd pod więska 4 to będzie większy hajp niz na cyberpunka, więc te 300 zł z palcem w nosie zrobi kurs. Jakbyś miał czekać nawet 4 lata to będzie 25% na rok, nie najgorzej. CDP to jest nadal spółka growth, od tego roku po raz pierwszy pracują nad 2 grami AAA jednocześnie, zwiększają zespół, kupują studia za granicą. Będzie tylko lepiej imho.
@spinor: "Pracują". Już dużo ludzi sparzyło się na Cyberze, także wyniki pre-orderów nie będą takie same.
A Cybera nie uratują nawet jakby chcieli, 2 moce kolejne opóźnienia W3 next gen i Cybera. Mylisz ekipę sprzed W2 z obecną ekipą która właśnie "zwiększa zespół" ale gówno pracuje i robi.

Będzie lepiej, ale powrotu do ery sprzed premiery Cyberbuga to nie ma szans. 300 zł z palcem w nosie? No raczej nie.
@Vixay: Pojawi się preorder wieśka 4 to nikt o wtopie na cyberpunku nie będzie pamiętał, tak to działa. Co do Cyberpunku to jest już on w dużym stopniu uratowany, recenzje się poprawiły, do drugiego życia potrzeba dodatku, ten niestety dopiero w 2023 r. i to jest gruby minus, tu się zgadzam. W3 next gen jest opóźniony bo zerwali umowę z ruskimi co to robili, sytuacja nadzwyczajna. W 2021 r. CDProjekt przeszedł
@spinor: Własny silnik był mega, widać to po E3 2013, widać było to po rzeczach które wycięli z W2, widać to było wielokrotnie wcześniej, ale co z tego jak wywaliło się z pracy głównych ludzi którzy opracowali ten silnik, a reszta rzuciła papierami? Nawet zapowiedzi z Cybera które pokazywali były w silniku a później je kasowali przez jednego smutnego Pana w zarządzie.

W3 next gen byłby opóźniony nawet bez zerwania umowy.
@Vixay: Ani mi się śni ładować w CDP xD. Wolę firmy, które dopiero mają potencjał i wzrosty przed nimi zamiast firm, które #!$%@?ły i trzeba liczyć, że się pozbierają podczas gdy kurs dalej dyskontuje przyszłe zyski.