Wpis z mikrobloga

Znajomek którego mentorowałem od 1.5 miesiąca typu "od prawie totalnego zera do 1 pracy testera" dzisiaj dostał pracę jako Junior QA. Tak chłopaka wyszkoliłem, że testerzy którzy go rekrutowali powiedzieli, że wiedzowo to spokojnie regular.
Więc jestem dumny jako nauczyciel.
#testowanieoprogramowania #pracait #programista15k #pracbaza #qa #chwalesie
Pobierz Karling - Znajomek którego mentorowałem od 1.5 miesiąca typu "od prawie totalnego zer...
źródło: comment_1650020675dmqmA10pLENCKK1X7WCPkV.jpg
  • 56
@Blomex: zadałeś chyba najbardziej ogólne pytanie na świecie. Jest na to wiele sposobów! Sprawdź, który język do Ciebie przemawia bardziej: Python czy Java, bo z tego co się orientuję to one są najpopularniejsze w testach automatycznych i następnie ucz się kroczek po kroczku z udemy/yt.
Tzn. mnie tak zawsze pisali, a że czasu po pracy mam niewiele to wizja ogarnięcia tego w 1,5 miesiąca bardzo mi się spodobała ʕ
@Sferox: Ja ISTQB nie mam i planuję się jeszcze chwilę wzbraniać przed zrobieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A zacząć warto od wiedzy z ISTQB, baz danych, API, html/css, przyda się też trochę języka branżowego i podstawy programowania.

@Karling: Ja mam za sobą dwa udane mentoringi. Jeden poszedł turbo sprawnie i ziomek dostał pracę w ok. miesiąc.
Drugi szukał pracy ponad rok, ale u niego angielski leżał