Wpis z mikrobloga

@galek: wiem, wahałem się co do tego tagu. Ale stwierdziłem, że antynatalizm ma się tez do tego, że nie chcemy sprowadzać na świat kolejnej istoty za która będziemy odpowiedzialni i która nie będzie miała "nic" tak jak my i będzie musiała pracowac na tak podstawowe potrzeby jak dach nad głową stąd też ten tag.

Antynatalizm zakłada zrezygnowanie z rozmnazania że względu na to aby ograniczyć dziecku cierpienia związanego z życiem.


tak
@galek: @Szczuroskoczek_:
można by to naciągnąć pod tag antynatalizm jako pokazanie z czym może się borykać nasze potencjalne dziecko (biedą, wyzyskiem, nędzą, odrzuceniem). Natomiast też uważam, że ten tag po prostu nie pasuje do tego obrazka. Bo jak rozumiem obrazek przedstawia gościa, który nie może zrobić dziecka bo przez status materialny nie może znaleźć partnerki. Ale czy on chce znaleźć partnerkę w celach prokreacyjnych czy innych? Nie wiemy tego. Na
aby ograniczyć dziecku cierpienia związanego z życiem.


@galek: Ograniczyć? Skoro się nie urodzi to nie cierpi w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°) antynataliści to przegrywy którzy nie potrafią zorganizować tak sobie życia, by się nim cieszyć, dobrze, że się nie rozmnażają.