Wpis z mikrobloga

Idąc z dworca kolejowego do łowickiego muzeum, po drodze natknąłem się na polski samochód elektryczny. Znaczy dopiero zajrzawszy do internetu się o tym dowiedziałem, bo nie śledzę najnowszych motoryzacyjnych trendów i byłem pewien, że to jakiś chińczyk, nawet tablicom profesjonalnym się nie przyjrzałem dokładniej.

Także oto jest Vosco EV2 produkt kutnowskiej firmy, pierwszy polski samochód elektryczny z homologacją drogową. Posiada silnik elektryczny o mocy 156 KM, do setki przyspiesza w 9 sekund, na jednym ładowaniu przejedzie około 250 km. Przednie lampy pochodzą zdaje się od jakiegoś Solarisa, a przełączniki przy kierownicy od Opla Adama. Sztuki testowe były oczywiście składane ręcznie, więc widać duże szpary między elementami nadwozia.

Obecnie firma jest na etapie szukania inwestora, który wyłoży miliard złotych na rozpoczęcie produkcji seryjnej. Trzymam kciuki.

Strona producenta

#rzetelnafura
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #vosco
DerMirker - Idąc z dworca kolejowego do łowickiego muzeum, po drodze natknąłem się na...

źródło: comment_1649753284Y251w21FXH9viQUK1tE9gf.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@DerMirker: Nie wyglada tak złe, jak na tyle zrobią lifta, zjada trochę z wagi to będzie fajne auto o ile będzie na każda kieszeń bo jak wywala cene turbo to nie będzie jakiegoś spektakularnego sukcesu.
  • Odpowiedz
@DerMirker: Widzę że startupowe firmy produkujące EV, od Doliny Krzemowej po Kutno (xD) takie same. Najpierw kilka prototypów, później szukanie inwestorów, a na koniec katastrofa, bo seryjna produkcja aut to mega ciężki temat. Tyle komentarzy że VW, Ford czy inna Toyota to stare firmy nie idące z duchem czasu, a z nowych producentów tylko Tesli się udało, a ile się Musk musiał nagimnastykować by przyciągnąć inwestorów to temat na kilka książek.
  • Odpowiedz
no i miał też wsparcie od rządu


@DerMirker: bo jak politycy słyszą POLSKI SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY to im ślina cieknie na samą myśl o polskiej tesli. Nic z tego nie będzie, ale co sobie potrzepią konia do tego jakimi to oni nie są inwestorami nowoczesnej technologii to ich.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

o, czyli jednak zrobili lift, bo pierwotnie to wyglądało jak tania podróba fiata 500 xd


@yourgrandma: no a teraz wygląda jak tania podróba bmw i3, no ale może to kwestia malowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz