Wpis z mikrobloga

  • 706
w sumie to #czujedobrzeczlowiek

w mojej licbazie otwarli klase samych Ukraińców, a tak sie stalo, ze dzis mielismy laczony wf z nimi- w szatni standardowo my gadamy o swoich sprawach, oni o swoich, ale gdy wychodzimy juz na boisko szkolne i padlo juz kazdemu znane ,,gramy w gałe chlopaki!" od naszego wf-isty juz na samym poczatku oglosilismy, ze gramy mecz międzynarodowy. juz wtedy chlopaki wzbudzili we mnie sympatie probujac powiedziec po polsku ,,a hymny beda?" xD.

potem to juz totalnie luzna gierka, no ale kurcze- naprawde osiągnęliśmy fajna relacje takimi drobiazgami w tym stylu, ze np. jak ktorys od nich kogos okiwał to my wszyscy sie drzemy ,,uuuu ronaldinho" i po jakiejs bramce zbijamy piateczki z oponentem.

dziewczyny patrzyły na nas w sumie z zazdrością, bo zazwyczaj gdy ktos od nas strzelił podbiegal do ukrainek i mowil cos w stylu ,,tak, jestem synem Szewczenki!".

po gierce standardowo piateczki, w szatni wspolne heheszki, a po szkole juz wstępnie umawialismy się na jakas domówe w weekend.

najbardziej moja sympatię wzbudził niski chłopak ktory po szkole zadzwonil bodajże do mamy i probowal po polsku powiedziec ,,gralismy w pilke z naszymi bracmi z Polski" ()

w sumie mozna powiedziec ze standardowy wf, ale naprawde cieplo mi na sercu, ze m.in. dzieki nam ci ludzie moga zapomnieć chociaz na chwile o sytuacji w ich kraju. najbardziej lubie w nich to, ze próbują po polsku. oby wiecej takich lekcji ()

#licbaza #szkola #ukraina #wojna #feels #chwalesie
  • 31
@brazylia i jak tam, fajne chlopaki?

@mirekmirkowski ()

@dwa_szopy cos w tym jest, podczas takiej luznej gierki byly momenty kiedy chwile nie gralismy tylko sie z czegos smialismy xD

@kamilo67 no nie wiem, poziom raczej zbyt wysoki nie byl. u mnie w klasie wiekszosc chodzi na silownie, jeden chlopak gra w koszykarskiej ekstraklasie, a ja gralem w profesjonalnej akademii wlasnie w pilke tylko przerzucilem sie