Wpis z mikrobloga

Jeśli myśleliście, że żebractwo na ekranach terminali płatniczych to szczyt bezczelności, to odpowiadam: nie, można posunąć się dalej. Naciągacze nie ograniczają się już do samego żebractwa, bo teraz jeszcze pozwalają sobie na podstęp.

Gdy wybrałem opcję płatności kartą w #auchan, przed ekranem z żebractwem wyświetliło mi się na dobre dwie sekundy to, co widać na zdjęciu. Zanim człowiek ogarnie o co chodzi odruchowo wciskając "tak", ekran na chwilę przed wciśnięciem zdąży już się zmienić na żebry.

Co o tym myślicie? Miła, nienachalna prośba o pomoc? Czy może próba manipulacji zamyślonym człowiekiem, który z rozpędu przeklikuje się przez procesy zgodnie z instrukcjami, tak jak w samej kasie samoobsługowej?

#afera #bekazpodludzi
WillyJamess - Jeśli myśleliście, że żebractwo na ekranach terminali płatniczych to sz...

źródło: temp_file8112464504694168344

Pobierz
  • 36
@WillyJamess: Żeby jeszcze te zbiórki realnie pomagały, a one pomagają tylko tym którzy są za nie odpowiedzialni.

Nic mnie tak nie wyleczyło z pomagania jak te #!$%@?. Dlatego nie pomagam żadnym chorym dzieciom, niepełnosprawnym, żebrakom itp. Jedyna pomoc jaką praktykuje to ta w schronisku, czyli wyprowadzanie piesków, kupowanie im zabawek i innych pierdół które są akurat potrzebne. Tam wiem, że jak zaniosę zabawkę to się będzie nią bawić piesek i mu
@agdybytak: Jak chcesz zapłacić kartą to zanim będziesz mógł to zrobić wyświetla ci się info o zbiórce. Musisz z tego wyjść bo jak przyłożysz kartę to chyba coś około 1/3% (nie pamiętam) wartości zakupów ci zabiorą z konta i dopiero potem masz realną zapłatę.