Wpis z mikrobloga

Z takich głupich rzeczy które kiedyś zrobiłem to kupiłem 55kg soli do zmywarki bo od 40 PLN był smart za darmo.
Do tego sprzedawca wysłał mi to każde w osobnej paczce, wysyłka była dorsza niż produkt.

Ogólnie przez prawie rok zużyłem lekko 7kg tej soli j reszta zawala mi piwnice.

Ale w sumie dobrze na tym wyszedłem bo teraz 5kg na Allegro kosztuje 14.99. Wzrost 300% lepiej niż na #gielda czy #kryptowaluty ( ͡° ͜ʖ ͡°

##!$%@? #sol #zmywarka #agd
Pobierz
źródło: comment_1649605401yK5NTrH6b55n0U5EnmDjMv.jpg
  • 56
@WujekRada:

bądź mną
wyprowadź się od starych
właściciel mieszkania wstawia ci zmywarkę
kup kostki do zmywarki
umyj naczynia
zostają na nich zacieki
dowiedz się, że musisz kupić też sól do zmywarki, żeby nie było tych śladów
w sklepie tylko opakowania po 9000 kilo za 9000 złotych
nie potrzebujesz aż tyle i nie chcesz wydawać hajsu
pojedź do rodziców na obiad
odsyp sobie od nich trochę soli do torebki, bo oni też
@Loloman: weź przeczytaj chociaż etykietę

Płyn do płukania nie tylko nadaje tkaninom zapach i miękkość, ale przede wszystkim je pielęgnuje! Oto wybrane korzyści, jakie zapewnia pranie z dodatkiem płynu do płukania: Przedłuża trwałość ubrań. Gdy włókna tkanin są gładkie, efekt tarcia w trakcie prania jest słabszy.

Kokolino peel.
https://www.coccolino.pl/articles/plyn-do-plukania.html
@picasssss1: no u mnie nie działa to bo oslabia te tkaniny i zwyczajnie wszystko się powoli rozrywa. Kiedyś nie korzystałem i zero uszkodzeń wlaśnie. Ciuchy wiecznie sprawne i jak nowe. Więc ja tam unikam jak się da, w szczególności zmiękczaczy tkanin, jak już to coś co nadaje zapachu, choć mnie tam nie jest potrzebny... :) Ogólnie powiedziałbym że 8ch używanie skraca życie ciuchów o połowę. Zamiast 2 lat to rok itd.
@XpedobearX: Ja akurat nie przepadam za jakimś mocnym zapachem ubrań , ten z żelu do prania mi wystarcza. A co do miękkości ubrań i prasowania to suszarka to załatwia, więc bym nie porównał do mycia wodą , bo jednak używam żelu do prania xD
więc bym nie porównał do mycia wodą , bo jednak używam żelu do prania xD


@lentilek: Tak, ale bez płynu do płukania tkaniny są twarde po wyschnięciu (jak włosy po wodzie czy żelu pod prysznic, a sensownym szamponie), on je zmiękcza. Możliwe, że z suszarki też lepsze wychodzą i różnica się zmniejsza.
@Loloman: nie mam zamiaru cię przekonywać, ale weź chociaż zastanów się przez chwile (tak na logikę) na podstawie jeansów.. kiedy łatwiej ulegną zniszczeniu? Gdy będą sztywne czy miękkie? O właściwościach antyelektrostatycznych nie wspomnę, chociaż podobno dzięki temu, brud się nie przyczepia tak łatwo do ubrań... ja np mam tak twardą wodę, że bez filtra to czajnik bym wymieniał co miesiąc, a armatura to niszczeje wręcz w oczach.. aż boje się pomyśleć
@WujekRada mój niebieski postanowił kupić przyprawy na allegro w workach od 200g do 1kg i nie miało to związku ze smartem. Minęło już z rok czasu, a nie zuzylismy jeszcze żadnej z paczek do końca. Wyobrażasz sobie jak wyglądał wór 1kg majeranku? Jak wór na śmieci taki 20 litrowy (°°
Pobierz
źródło: comment_16496259459UJPxd8bBl7AkXeYmLRzl2.jpg
Do tego sprzedawca wysłał mi to każde w osobnej paczce, wysyłka była dorsza niż produkt.


@WujekRada: Ej, tak samo zrobilem z sola do uzdatniacza wody. No ale tego wiecej schodz
@plu2: no ale dodaj do tego że to chemia, dodatkowo wpływa na włókna przez co może są miększe itd ale też mniej trwałe i szybciej się prują. Więc akurat logiki bym tutaj nie brał pod uwagę bo znajdzie się tyle samo argumentów za i przeciw. Trzeba by mieć badania lub mocno realną wiedzę jak działają takie środki na materiały. Ze swojego doświadczenia wolę nie używać, wszystko wytrzymuje znacznie dłużej.
@Loloman ok, Twój wybór. Też nie dysponuje fachową wiedzą na ten temat, dlatego nie będę się wymądrzał. Po prostu nie lubię prania bez plynu, zwłaszcza jeansów, wydają się wtedy sztywne i szorstkie, a to sprawia wrażenie większej podatności na przetarcia..No ale może to tylko wrażenie... Ale nie zapominaj, że proszek czy płyn, którego używasz do prania to też chemia ¯_(ツ)_/¯
@plu2: jasne, zapewne brak prania byłby najbezpieczniejszy lub pranie w samej wodzie... No ale nie można przesadzić :) czyste ciuchy to fajne ciuchy. No faktycznie taki płyn powoduje że trochę takie jeansy są miększe przy pierwszym wkładaniu, no ale to tyle :p