Wpis z mikrobloga

Hej.
Mam do Was pytanie, może będziecie w stanie mi pomóc.
Chciałem zarchiwizować wiadomości w programie Outlook 2019 i niestety nie mogłem tego zrobić.
Wcześniej podczas archiwizacji nie było problemu klikałem archiwizuj i wszystkie wiadomości lądowały w pliku archive.pst.
Dzisiaj natomiast robiłem to, co zawsze, (przynajmniej tak mi się zdaje), widziałem, że program coś mieli, ale finalnie wszystko pozostało bez zmian.
Zacząłem usuwać mniej ważne wiadomości, ale zauważyłem, że pomimo zmniejszania się wagi plików po chwili znowu wskakiwał mi limit (np. mam limit 5 GB usunąłem wiadomości, zwolniłem miejsce do 4,8 GB ale po chwili znów wskoczyło mi do 5 GB, nawet jeżeli w międzyczasie nie otrzymałem żadnej wiadomości).
Zwiększyłem limit serwera do 8 GB i niby wszystko było ok, ale z ciekawości uruchomiłem ponownie archiwizację i zauważyłem, że znowu ubyło mi miejsca z 5 GB zrobiło się w ciągu chwili 5,5 GB.
Oczywiście w międzyczasie również nie otrzymałem i nie wysłałem żadnych wiadomości, które mogły by zająć ów miejsce.
Jak myślicie w czym leży problem?

#outlook #email #informatyka #pracbaza #komputery #pytanie
  • 1
@nxxxk: bardzo ciekawy problem, archwizowanie "przesuwa" maile ze skrzynki do .pst i omija kosz, wiec w teorii jesli by zadzialalo to quota powinna sie zmiejszac. Na poczatku bym sprawdzil ustawienia archiwizacji i czy przypadkiem nie robisz tego odwrotnie - nie sypiesz maili z .pst do skrzynki.
Zakladam ze skoro potrafisz zwiekszyc quote to masz dostep do powershella, sprawdz get-mailbox | fl oraz get-mailboxstatistics | fl i zobacz gdzie to rosnie. Moze