Wpis z mikrobloga

  • 15
1200 + 1 = 1201

Tytuł: Ciemny Las
Autor: Cixin Liu
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788380620506
Tłumacz: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 672
Forma książki: książka
Ciąg dalszy ciekawej kroniki wydarzeń poruszającej interesujący problem związany z naszym istnieniem. Niemal wszystko co napisałem w recenzji pierwszego tomu dalej jest prawdziwe, więc będę leniwy i po prostu wrzucę link: https://www.wykop.pl/wpis/64836519/1199-1-1200-tytul-problem-trzech-cial-autor-cixin-/

Z "nowych" rzeczy: na minus, pierwsze 200-250 stron trochę się ciągnie. Na plus: pozostałe 400-450 stron zdecydowanie nadrabia za powolny początek i jako całość oceniam "Ciemny Las" wyżej niż "Problem Trzech Ciał". Fabuła w miarę biegu wydarzeń przechodzi z poziomu "ziemskiego" na "kosmiczny", zarówno pod względem przestrzeni, jak i czasu, a także ogólnego rozmachu. Co najważniejsze, autor łączy ciekawą fabułę i dobre prowadzenie akcji z ciekawymi rozważaniami natury filozoficznej.

Zakończenie ciekawe - przez chwilę miałem wątpliwości, czy nie przeczytałem książek w złej kolejności (co mogłoby tłumaczyć nudne pierwszych 250 stron ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), bo historia wydaje się "zamknięta" fabularnie. Na szczęście tak nie jest i dzięki temu czytelnik ma przed sobą jeszcze jeden tom wrażeń.

Całość czytało mi się bardzo przyjemnie, a ostatnie ~150 stron połknąłem w jeden wieczór, idąc spać chwilę po północy (co przy dwójce dzieci jest jednak pewnym wyczynem i wyrzeczeniem ;-) ).

#bookmeter #fantastyka #sciencefiction #sciencefictionbookmeter #ksiazki
Regis86 - 1200 + 1 = 1201

Tytuł: Ciemny Las
Autor: Cixin Liu
Gatunek: fantasy, s...

źródło: comment_1649066222DHVZMfdpQ7UlzvhAD7y0Y8.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (9.2 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 672
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-19 - Użytkownik spinel ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-14 - Użytkownik nilfheimsan ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10)
@Bizley: Jestem dopiero w 2/3 trzeciego tomu, ale tak, póki co zapowiada się, że drugi tom pozostanie tym najlepszym - w trzecim trochę przeszkadza mi "rwana" akcja, a te "wtrącenia" narratora (rozdziały, gdzie omawia on wydarzenia z perspektywy kogoś z zewnątrz), choć ciekawe, psują nieco narrację. To dalej bardzo dobra książka, ale chyba "tylko" 8/10, jak pierwszy tom.