Wpis z mikrobloga

@needer: No te inne wpadają w niebieski odcień. Cieply1 i 2 najlepsze. Ustaw też tryb "film". Jasność i kontrast na ile masz? Ja mam prawie na full ponoć tak najlepiej dla HDR, ale nie wiem czy to prawda.
@mxhugo: ogolnie dla trybu gry hdr mam juz swoje sprawdzone ustawienia ktore mi kozak siedza i polecam jasnosc 50 , kontrast 50 ostrosc 0 kolor 35 contrast enhancer wysoki ( z uwagi ze moj tv ma malo nitow i bylo za ciemno) gamma st 0 szczegoly cieni 0 tonacja kolorow cieply 2
@mxhugo: wydaje mi sie ze te wlasnie inne tonacje co wpadaja w niebieski sa mniej przyjazne dla oczu a wrecz oczojebne za mocno jest ten bialy, gdzies czyyalem ze ma on w tych trybach zbyt niebieska barwe za duzo K a w cieply 2 jest tak jak powoinno byc dla ludzkiego oka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@needer: Ty to kolego już chyba ze 2 miesiące grzebiesz w tych ustawieniach telewizora ( ͡º ͜ʖ͡º)

Contrast enhancer (z moich doświadczeń z kilkoma telewizorami) to jest to, co powinieneś wyłączyć na samym starcie bo całkowicie psuje obraz. W jednej grze (albo nawet i jednej lokacji) będzie wyglądać dobrze, a w innych sytuacjach źle, kolory są przekłamane, obraz przepalony, mało szczegółowy i zwyczajnie często nie taki,
@Beeercik: contrast enhancer w gra hdr sie u mnie sprawdza dobrze bo moj tv ma slaba jasnosc w hdr - mimo jasnosci na full jest za ciemno... Contrast enhancer to mocno poprawia ( w sdr nie uzywam go) ale w sdr gram tylko w gry co maja popsuty hdr np rdr2, cp 2077 . Co do pc rgb slyszalem ze jest to zalecane do monitorow a nie tv 4k . A
@needer: nic tam nie zmienialem a to w tv sprawdziłem i jest spoko pod hdr ale ten contrast enchancer to z nim różnie bywa z nocnych scenach sporo daje, ale w dzień to tak średnio wygląda
@needer: no wzasadzie mialem podobne tak po 45 jasnosc 42 kontrast dodałem je na full jak pisales i ostrość z 12 na 4 dałem a kolor z 28 na 35 i jest gites z tym contrast enchancer kombinuje ale chyba ciężko mi się przesiąść z wyłączonego