Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mirki obeznane w #rynekpracy potrzbna pomoc
jak to jest możliwe że mam skończone dwa kierunki na polibudzie krakowskiej (tak tak wiem że agiech-sragiech lepszy :) ), w CV angielski b2/c1 i cztery języki na poziomie a2, prawko jazdy b od 18 roku życia, staże i praktyki w każde wakacje, pole zainteresowania też bogate typu: nurkowanie freediving, fotografia cyfrowa, grafika 3d i nawet jak wysłałem CV do pracy w fastfoodzie typu burger king to nie dostaję żadnej odpowiedzi??? Jest już naprawdę taka tragedia na krakowskim rynku pracy, że magister inżynier z pięcioma językami nie może znaleźć żadnej pracy nawet w restauracji do której kilka lat temu przyjmowali bez żadnego doświadczenia?
Dla wścibskich kierunki też nie jakieś guwniane bo mechanika i budowa maszyn + matematyka, więc głupi nie jestem.
Chyba czas na emigrację za granicę, bo tutaj to niedługo będą wymagali doktoratu do roznoszenia ulotek.
#krakow #praca #pracbaza #jezyki #jezykiobce #burgerking #fastfood

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6245a293ddbaf3b984e304fb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 45
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: dokładnie, do za słabej pracy cię nie przyjmą bo będziesz robił problemu i uciekniesz xD przerabialiśmy to samo z teściową, która ma lata doświadczenia na specjalistycznym stanowisku (i którego ze zdrowotnych względów już nie może kontynuować) - oczywiście tam jeszcze dochodzi wiek, ale nawet w sklepie nie chcą z nią gadać bo będzie chciała za dużo kasy itd itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A czemu na
@DJtomex:

żadne czary, standard


No na pewno, C1 to standard xD. Może w świecie korpo-krawiaciarzy w wieku 25-35, a i to wątpię. C1 to już praktycznie płynne porozumiewanie się i pełne rozumienie języka obcego (może niekoniecznie branżowego). Milionowy Kraków to trochę szerszy świat niż korpoludki i mając do czynienia z ludźmi w różnym wieku i z różnych branż/środowisk wiedziałbyś, że dobry angielski to w cale nie jest standard, a sporo ludzi
@AnonimoweMirkoWyznania: do jakich firm wysyłałeś cv?
Myślę, że warto dostosować cv do miejsca do którego je wysyłasz. Jak chcesz w maku pracować, to nie pisz, że znasz się na fizyce kwantowej i posługujesz się piecioma językami na C2, tylko napisz, że jesteś robotny i kontaktowy, bo co kogo obchodzi fizyka kwantowa, a tak jak niektórzy napisali, może to odstraszać.