Wpis z mikrobloga

Czy te książki są nadal aktualne i można się z nich spokojnie uczyć?

1. Microsoft SQL Server 2016. Analysis Services. Modelowanie tabelaryczne Autor: Russo Marco , Ferrari Alberto

2. Podstawy języka T-SQL. Microsoft SQL Server 2016 i Azure SQL Database Autror: Ben-Gan Itzik

3. Kompletny przewodnik po DAX. Analiza biznesowa przy użyciu Microsoft Power BI, SQL Server Analysis Services i Excel
Autor: Russo Marco , Ferrari Alberto

Poza tymi tytułami polecilibyście jeszcze jakieś książki do nauki zagadnień z dziedziny Business Intelligence/Data Analyst?

Już przerobiłem jeden podstawowy kurs + książka "Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących" Thomas Nield + ćwicze na sqlzoo i sqlbolt. Teraz chce się okupić w te książki powyżej i dalej jakieś kursy trzaskać (najpierw sql, potem power bi)

#sql #tsql #bi #bideveloper #businessintelligence #dataanalyst #data #datascience #pracait #programowanie
  • 14
@FrankLucas92: podstawy t-sql jak najbardziej. Nic się nie zmienio w kwestii querowania. Co do SSAS 2016 to doszło trochę funkcji w nowszych compatibility level, ale też.

3. Power BI raczej bym się uczył z interaktywnego kursu albo microsoftowej dokumentacji. Nie wiem jak ta ksiażka wygląda, ale zmieniło się UI znacznie przez kilka lat i doszło sporo nowych features, o których ona ci nie powie.
A znacie może coś bardziej aktualnego? :) Chodzi mi o to czy to co jest w tyc książkach może mi się naprawdę przydać jako początkującemu, żebym się nie uczył jakiś starych głupot :D


@FrankLucas92: to jest książka na temat DAX a nie samego PowerBI. Książka jest jak najbardziej aktualna, szczerze polecam.
@Lanza: Zabawne, że akurat teraz pytasz, bo jestem świeżo po rozmowie o pracę :D Ostatnie kilka miesięcy poświęciłem nauce i ostatnio zacząłem wysyłać cv, z jednej firmy sie szybko odezwali, miałem rozmowę i teraz czekam na odpowiedz co do kolejego etapu rekrutacji :D
@Metylo: Portfolio nie miałem - średniozaawansowany SQL, średniozaawansowany PowerQuery i Power BI , DAX podstawowy, ogólna wiedza o danych np. modelowanie, typy danych itp. no i kilkuletnie doświadczenie zawodowe na specjalistycznym stanowisku - nie IT, (troche raportowania w pracy się przewinęło, ale to głównie excel).
@Metylo: Tę akurat dostałem, ale odmówiłem, bo okazało się, że jednak miałbym tam robić coś innego, a jednak celuję konkretnie w pracę z BI, analiza danych. Ale miałem w tym tygodniu 3 inne rozmowy i teraz czekam na odpowiedź :D