Wpis z mikrobloga

#olawa

Cześć Mirki z Oławy. Już jakiś czas przymierzam się do zakupu działki pod budowę domu w okolicach Wrocławia. Głównie skupiałem się na Trzebnicy, ale ostatnio coraz częściej patrzę w kierunku Oławy. Wiem, że dojazd do Wrocławia z Oławy jest raczej średni, ale od początku pandemii pracuję zdalnie i pewnie się to w moim przypadku nie zmieni. Na mapach wygląda nieźle z mojej perspektywy. Są szkoły markety, widzę, że jest dużo produkcji więc może i moja baba sobie znajdzie tam jakąś pracę w kadrach czy innych HRach, żeby nie musiała dojeżdżać do Wrocławia. Jak oceniacie to miasto do życia? Może jest tu ktoś kto się przeprowadził z Wro do Ołway?
  • 4
Może jest tu ktoś kto się przeprowadził z Wro do Ołway?


@TuNieMaZadnegoTelefonu: ja mam dokładnie taki ruch za sobą.

Miasto jest ok do życia, ale generalnie wszystko zależy od tego jakie się ma potrzeby. Dla przykładu, Wrocław ma nieporównywalnie lepszą ofertę kulturalno/rozrywkową. Z drugiej strony, jeżeli by się szykować do remontu, to łatwiej w Oławie. We Wrocławiu bowiem takie sklepy są na peryferiach ala Bielany, a w Oławie wszystko blisko.

Sam
@TuNieMaZadnegoTelefonu: @noisy:
Z wynajmem teraz może być ciężko - rynek jest wyczyszczony, z wiadomych względów.

Oława ma wady i zalety, natomiast jest nieporównywalnie przyjemniejsza do życia (jeśli lubisz spokój) niż Wrocław. Z dojazdami (jeśli byś potrzebował) rzeczywiście jest problem, zwłaszcza w godzinach porannych. Alternatywnie możesz się przesiąść na pociąg - 20-25min i jesteś na miejscu.

Nie wiem co mam Ci konkretnie napisać, jak masz jakieś bardziej specyficzne pytania to możesz
@Drased: @noisy: Dzięki, w zasadzie to nie mam konkretnych pytań. Oława mi się podoba ze względu na to, że to wcale nie malutkie miasteczko z rozwiniętą infrastrukturą i jednocześnie jest blisko Wrocławia. A chcę się przenieść z Wrocławia ze względu na koszty nieruchomości i właśnie spokój życia. Byłem tylko ciekawy opinii ludzi, którzy w Oławie mieszkają :)
@TuNieMaZadnegoTelefonu: jedną rzecz bym podkreślił. Jest duża różnica, czy mieszkasz na obrzeżach oławy (np "za torami", w okolica quick park), czy jednak gdzieś w bardziej "w środku" (bynajmniej nie chodzi o ścisłe centrum).

Ja gdybym budował dom (osobiście wygodniej mi w mieszkaniu w bloku), to bardzo dużą uwagę bym przywiązał do tego, czy jak dzieci już nieco podrosną, to same będą w stanie bez problemu dostać się do szkoły. Czy do