Wpis z mikrobloga

@xiv7: tylko dragon ball, poźniej jest dragon ball kai czyli zremasterowany Z z nagranymi starymi aktorami od nowa, GT nie istnieje bo tak autor powiedział, filmy kinowe też do #!$%@? te przed Super. A 20min przewaznie zajmuje odcinek jak coś ma lecieć milion lat w telewizji. Przewaznie wychodzi dużo mniej jak pomijasz opening i ending.
@xiv7: plusy są takie że masz ciągłość fabularną, odnowione odcinki we wspolczesnej jakosci, i ze jest zgodnie z wizja autora. db->db kai->db super
@xiv7: Kai ma #!$%@? soundtrack (nowoczesny) i dlatego dla mnie DBZ > Kai.
Ogólnie odcinek trwa 20 min. DB zwykły ma 153 odcinki, Zetka 291 bodajże. GT - 64 odcinki (IMO nie warto). Super - 131 odcinków (IMO nie warto).

Więc dla mnie warto obejrzeć tylko dwie pierwsze serie. Można też pominąć odcinki typowo fillerowe (lista jest w necie), więc wtedy ilość odcinków się zmniejszy.
DB i DBZ razem 444 odcinki
@tajniak13: no właśnie liczyłem to co napisałem i wyszło jakieś około 200h, tyle trwa jedna porządna gra komputerowa rpg więc chyba warto żeby ogarnąć całą serię tego klasyka
ja chce w takiej kolejności jak wychodziło i bez kai, chyba że ma jakieś mega plusy oprócz tego że krótsze


@xiv7: Nie ma żadnych innych plusów, a jeśli się wciągniesz w historię i polubisz bohaterów, to mniejsza liczba odcinków też nie będzie plusem.