Wpis z mikrobloga

WYKOPOWICZE TO ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY, NIE DADZĄ SOBIE WCISNĄĆ KITU

1410 plusów ma na ten moment wpis o sytuacji mężczyzn na Ukrainie. Źródło? Reddit, a w zasadzie to dupa jakiegoś typka z Reddita, bo inaczej tego opisać nie można.

Wystarczy wejść w profil użyszkodnika LeftAd8998 żeby stwierdzić że coś jest nie teges. Ogólnie nie udzielał się zbytnio na reddicie, przed wojną postował raz na 2-3 miesiące.

Co postował? Jakieś memy o pustce i przegrywaniu życia, a chwile wcześniej... komentował posty na r/medicalschool, będąc całkiem rozeznanym w cenach studiów medycznych i egzaminów w USA. Rok temu nawet wrzucił swoje wyniki z takich egzaminów na jeden z subredditów.

W skrócie - ponad 1400 wykopków połknęło z radością urojonko jakiegoś amerykańskiego przegrywa bo wpisuje się to w ich retorykę baby majom dobrze, chłopy mają źle.

Elita internetu.

#bekazprawakow #bekazprzegrywow #neuropa #ukraina
Kozajsza - WYKOPOWICZE TO ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY, NIE DADZĄ SOBIE WCISNĄĆ KITU

1410 ...

źródło: comment_16480490543Y1YoeXD7XWhnsZHqGz2Pf.jpg

Pobierz
  • 97
@Kozajsza: Sam dałem plusa i nie mam zamiaru go cofać bo wszystko to co jest napisane przewijało się w różnych miejscach. Nie weryfikuje każdej informacji którą plusuje, zwłaszcza, jeśli wygląda wiarygldnie. Nawet ktoś wrzucił to na ukraińskiego Reddita i wszyscy jednoznacznie odpowiedzieli, że takie rzeczy faktycznie mają miejsce: https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/tjhy4r/is_any_of_this_true/

Może typ to skądś skopiował, może przetłumaczył, może po prostu wymyślił na podstawie tego co czytał, ale z informacji które trafiają do
obowiązkowa służba wojskowa dla facetów i zakaz wyjazdu z kraju to Twoim zdaniem spoko rzecz


@DooBeeDooBee: to nie są spoko rzeczy, tylko czemu kolejny raz porusza się jakiś problem mężczyzn, żeby dowalić kobietom? czy aktywizm praw mężczyzn polega na bagatelizowaniu problemów kobiet? @sildenafil co cię tak bawi w zmuszaniu kobiet do donoszenia ciąży z poważnie chorymi bądź uszkodzonymi płodami? napisz, to się pośmiejemy razem ( ͡~ ͜ʖ ͡°
A ten wpis robi sobie żarty z problemów mężczyzn więc tym bardziej nie wiem jaki to ma sens.


@DooBeeDooBee: w jaki sposób ten wpis robi sobie żarty z problemów mężczyzn? bo ja tu widzę tylko krytykę źródła informacji i wykopków, co łykają wszystko jak pelikany.

Można się przyczepić do ostatniego zdania co najwyżej jego wpisu.


właśnie to ostatnie zdanie jest kluczowe, bo odsłania prawdziwe intencje, a przyczepić się można i trzeba
@CocoJamboolin: Może trochę przesadziłem, z tym nabijaniem się ale ten wpis ze screenshota nie ma zawartych jakichś kontrowersyjnych tez - głównie sprowadza się do tego, że faceci są siłą zmuszeni zostać w zniszczonym kraju. Nie bardzo rozumiem skąd taka zawziętość OPa w debankowaniu tego tweeta łącznie z analizą profilu typa na Reddicie aby udowodnić, że wpis opisujący praktycznie truizmy mógł być napisany przez kogoś, kto nie mieszka w Ukrainie. Zwłaszcza, że
A ten wpis robi sobie żarty z problemów mężczyzn więc tym bardziej nie wiem jaki to ma sens.


@DooBeeDooBee: Ten wpis robi sobie jaja z pelikanów które łykają każdą informację która im pasuje bez weryfikacji źródeł na nawet najbardziej podstawowym poziomie. W ten własnie sposób powstają wykopowi zaparzańcy, którzy na jakąkolwiek informacje spoza banieczki reagują jakby małpy na jeżdżenie prętem po kracie. Jeśli ktoś ośmiesza problemy mężczyzn to właśnie takie faceciki,
@Kozajsza: Dziękuję za zwrócenie uwagi na wątpliwej jakości źródło. Chociaż nie jest to pierwszy tego typu wpis relacjonujący taką sytuację mężczyzn na Ukrainie, ale akurat ten po analizie profilu autora wydaje się być mało wiarygodny, stąd też został usunięty.

@CocoJamboolin:

co cię tak bawi w zmuszaniu kobiet do donoszenia ciąży z poważnie chorymi bądź uszkodzonymi płodami? napisz, to się pośmiejemy razem

W sensie, że piekło kobiet odnosi się do zmuszania
@Kozajsza:

Ten wpis robi sobie jaja z pelikanów które łykają każdą informację która im pasuje bez weryfikacji źródeł


To średnio to wyszło, bo jak napisałem wyżej, Ukraińcy na ich Reddicie potwierdzają to co jest opisane w tweecie. Zresztą podobną informacje słyszałem w różnych mediach. Więc Tobię też nie najlepiej wyszła ta weryfikacja, zwłaszcza, że Twoje argumenty to jedynie przesłanki za tym, że typ nie ma nic wspólnego z Ukrainą.
@Kozajsza: Akurat sam ten redditowy wpis nie miał żadnego znaczenia w kontekście całego tematu bo jednak faktem jest to że na ukrainie obecnie życie mężczyzny warte jest mniej niż życie psa. Więc zupełnie nie rozumiem do czego zmierzasz mówiąc o pelikanach, bo przecież chyba nie zamierzasz zaprzeczać że na ukrainie nie ma zakazu opuszczania kraju przez mężczyzn?
@sildenafil: Moim zdaniem niepotrzebnie usunięty wpis bo była tam ciekawa dyskusja a do
@Kozajsza: Problem jest w tym że to nawet nie jest kwestia konserwatyzmu bo masz konserwatywny izrael w którym panuje równouprawnienie w kwestii poboru. To bardziej kwestia mentalności i stawiania przez ogół społeczeństwa danej płci na piedestale co miało i ma miejsce na ukrainie i ma też np miejsce w Polsce.
@Asterling: no to prawda, ale wolę nie generować negatywnych emocji jeżeli są oparte na wątpliwym materiale, jeżeli amerykanin z reddita nagle jest 23 latkiem z Kijowa to jednak trochę brzydko to pachnie. A temat i tak w jakiś sposób dostał shadowbana i nie wyświetlał się nigdzie poza direct linkiem.