Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może obiektyw Samyang 24-70 pod Sony E? Wczoraj na Amazonie udało mi się dorwać go w cenie bardzo dobrej. Docelowo chciałem sigmę 24-70 f2.8. Samyanga nowego kupiłem za 3150 jakoś sigma nowa 5300 chyba aktualnie albo lepiej. Oglądam filmiki i mowia, że jest spoko ten Samyang. Ale w razie co mógłbym sprzedać tego samyanga jeszcze nieotwieranego i dołożyć do sigmy. Chociaż dokładanie ponad 2000 do czegoś minimalnie lepszego chyba mija się z celem. Body to A7III. Ktoś coś?

#fotografia #sony #obiektywy #samyang #sigma
  • 14
@TakiGupiZeSzok: Samyangi sa bardzo dobre optycznie, minimalnie gorsze od Sigmy ale to tylko wykresy. Jak lubisz się jarać tabelkami mtf to dołóż dwa koła.
Druga sprawa, ze Samyang i Sigma całkiem inaczej "malują"
Obejrzyj foty z tych obiektywow na necie i zobacz ktory obrazek bardziej Ci sie podoba. Ja mam 3 Samyangi 85, 35, 14 i jestem mega zadowolony
@allthatshewants ja dopiero buduje system. Mam body i 50mm f1.8. Na bank potrzebuje bazy. Więc takie 24-70 jest idealne. Na pewno będzie jeszcze coś w okolicach 500, 600mm. Ale to za rok może dwa. Ja też do krajobrazu bardziej "potrzebuję" więc przysłona i tak będzie domykana. Chociaż chciałoby się jakieś niebo nocą porobić i takie 24 1.4 czy 20 to już brzmi lepiej.. ale to tylko hobby ;) więc nie można mieć
@Tfor ja swojego kupiłem za 5500 z przedłużoną gwarancją o 3 lata czyli w sumie 5 lat. Przebieg 7 tysięcy w sumie ma troszkę ponad rok. Żadnej skazy nie było jakby prosto ze sklepu. Więc trafiło mi się super