Wpis z mikrobloga

Kochani dostałem list polecony z WKU w sprawie powszechnego obowiązku obrony - nadanie przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego

Co to znaczy? Jak taki przydział jest nadawany? Komisje wojskowa miałem ładnych parę lat temu dostałem kat. A, ale to mój jedyny związek z wojskiem w życiu
#wojsko #wojna #pytanie #prawo
  • 26
@Koner1391: 9 albo 10 lat temu.

Posmialismy się ale leczę się psychiatrycznie na nerwicę lękowa i depresję i nie wytrzymałbym gdyby skierowali mnie na jakieś ćwiczenia. Aktualnie wyjście do sklepu jest dla mnie wyzwaniem.
Liczyłem na to że ktoś mi opiszę o co w tym chodzi i jak wygląda ta procedura przydziału w praktyce
@1man1vanish: kurde to blisko mnie rocznikowo jesteś, słyszałem coś, że mają wzywać ludzi na ćwiczenia nawet tych którzy tylko byli na komisji, a odebrałeś list? mi też się nie widzi iść, bo dużo przez te lata u mnie się zmieniło
@1man1vanish: Wiadomo, że nieciekawie jest przy depresji i nerwicy, ale lepszy miesiąc z sebkami niż 2 lata. Trzeba się pocieszać. W sumie dziwi mnie to, bo nie mieli wzywać tych którzy nie mają żadnych powiązań z wojem.

Ale może tylko przydział dostaniesz od nowa, czyli gdzie się kierować w razie mobilizacji. Daj znać.