Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję tak trochę porady z tagu #psychiatria, bo zauważam u siebie, że chyba mam dwubiegunówkę. Bo raz mam myśli, czy aby wszystko dobrze zrobiłem, czy czegoś złego nie zrobiłem, czy wszystko jest na tip top, czy ludzie mnie uważają za pozera i nic mi się nie chce. A raz, że mogę wszystko, jestem chorobliwie ambitny, daję z siebie 100%, no ogólnie jest zajebiście. I bardzo łatwo mnie wyprowadzić z równowagii jak mam pozytywne myśli. Ale jak wychodzę do ludzi to jest wszystko git, ale jak przychodzę do domu to raz mam negatywne a potem pozytywne. I chyba tak przez parę dni dręczą mnie negatywne myśli albo jestem wybuchowy i jest na prawdę spoko. I kilka dni minie to jest spokój na tydzień albo dwa, nie jestem tego dokładnie sprecyzować.
I teraz mam dylemat czy iść do psychiatry z tym moim przypadkiem. I nie, nie chcę iść tam wysępić psychotropów tylko chcę się dowiedzieć, że tak, mam dwubiegunówkę albo jej nie mam.
Czysto teoretycznie, pójdę do tego psychiatry i on potwierdzi moją dwubiegunówkę to czego mogę się spodziewać? Leków? Psychoterapii? Czy zdania "widzimy się za dwa miesiące"? Choć do leków mam lekkie obawy bo nie wiem jak na nie zareaguję.
Z góry dzięki za pomoc!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623625ec235197128b2ce444
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: poczytaj o rodzajach dwubiegonowki.Jest pełno tego.
Troche brzmi jak nerwica natrectw.
Ale może to być jakis poczatek bipolar.
Zycze Ci jednak by jednak to bylo tylko na tle nerwowym.
Idz ale znajdz psychiatre z naprawde dobrymi opiniami.
@AnonimoweMirkoWyznania psychiatra prawie zawsze zapisuje leki plus może doradzać psychoterapie. Na początku możesz mieć wizytę co 3-4 tygodnie bo zazwyczaj tyle czasu potrzebują leki żeby zacząć działać jak należy a organizm żeby się przyzwyczaić i nie reagować skutkami ubocznymi. I oczywiście idź z tym puki masz taką chęć bo później możesz się już nie "skłonić"