Wpis z mikrobloga

@Ziom166: ja Ciebie bardzo dobrze rozumiem, ale są galerie i inne budynki, do których można wejść z psem legalnie i niekoniecznie z kagańcem. Pomijam kwestię podchodzenia psa do ludzi na taką odległość od właściciela, bo to jest niedopuszczalne, ale nie możesz oczekiwać, że każdy dookoła będzie wiedział o Twojej traumie i mijał Cię ze swoim psem po łuku. Jakby to powiedzieć - to Twój problem i Twoje przepracowanie go, a życie
  • Odpowiedz
@matra: Eh, wykopku... Przywalasz się, dla samego przywalania. Gdzie napisane jest że oczekuję, że ktoś mnie będzie mijał po łuku z psem? Bo ja nie widzę. Chciałaś elokwentnie wrzucić kamyczek, no ale nie wyszło...

Pewnie że są powody, dla których ludzie mogą potrzebować przyjść z psem do galerii handlowej. Ale należy pamiętać że w miejscu potencjalnie zatłoczonym (no nie wmówisz mi, że galerie nie są zatłoczone często), gdzie pies może stracić
  • Odpowiedz
@pranko_csv: nienawidzę takich psiarzy bez wyobraźni. Zostałam w dzieciństwie pogryziona przez psa, więc każdorazowe spotkanie psa na długiej smyczy i podchodzącego do mnie jest ogromnym stresem. Mam nadzieje, że czytając komentarze mirków pogryzionych przez psy wywoła to u ciebie jakąś głębszą refleksję, żeby trzymać psa krótko w miejscach publicznych.
  • Odpowiedz
@matra: masz w regulaminie galerii że z psem na max metr

generalnie galeria to nie jest wybieg dla psów tylko stresujące miejsce, bo zmieniają się zapachy, ludzie i jest głośno
nie wiadomo co zwierzak zrobi ani jak zareaguje
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC nie znam regulaminu tej galerii, piszę o miejscach gdzie ogólnie można wejść z psem i ponownie - absolutnie nie neguję oburzenia z odległością psa od właściciela i podchodzenia do obcych. Sama tego nie lubię i sama tego ze swoim psem nie praktykuję.
  • Odpowiedz
@pranko_csv: #!$%@? jak typowy nawiedzony psiarz/kociarz/gołębiarz - nie ma dla ciebie ratunku, zwierzaka jedynie szkoda w tym wszystkim, że ma #!$%@? pana
  • Odpowiedz
@wykop - #!$%@? hit! co drugie znalezisko na głównej, to spalony albo rozerwany żołnierz, a wy moderujecie komentarze typu "koleś co pozwala groźnemu psu podchodzić do obcych ludzi w miejscach publicznych ma nierówno pod sufitem"
  • Odpowiedz
@pranko_csv: o mój borze! pies w galerii! Najlepiej psa na łańcuch i przy budzie niech sobie szczeka.
Nie przejmuj się tymi wykopowymi dzbanami, nawet nie czytają twoich wpisów w jakich okolicznościach tam łaziliście.
Nie wiem co by te wykopki zrobiły gdyby zobaczyły jak BOS siedzi sobie na siedzeniu w tramwaju obok właściciela (tak na fotelu, nie na podłodze xD), a taką sytuacje widziałem w Amsterdamie i nikogo to nie dziwiło. Tyle,
  • Odpowiedz
Jeśli masz kontrolę i znasz swoje wytrenowane zwierzę to spoko.

Rozumiem, że dla niektórych wiele może być stresujące.

Dla Pranko stresujące były schody ruchome dlatego na początku był przy nodze a później dostał troche swobody aby oswoić sie z nowymi bodźcami. I tak kilka razy.


Skoro pies odczuwa lęk przed schodami i były one dla niego stresem, to może zareagować również agresywnie w sytuacji której nie rozumie, więc o jakiej kontroli mówisz?
  • Odpowiedz