Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam pytanie.

Jaki laptop będzie obecnie dobry w budżecie do 7000,00 zł? Głównie będę na nim pracować z dokumentami, nieco mniej z edycją video (nic wymagającego) ale i w gierkę bym se zagrał czasem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tej pory korzystałem ze stacjonarki i mam służbowego Lenovo z niższej półki ale lubię urządzenia responsywne i działające bez zadyszki. Czytałem, że laptopy gamingowe działają na baterii tylko chwilę i są głośne, ale zależy mi na wyższym odświeżaniu ekranu (chociaż nie jest to warunek konieczny).

Zastanawiałem się też nad jakimś mackiem bo mam iphona, ale drogie są i mają małe matryce - ale może i tak coś za nimi przemawia?

EH. Jak żyć. Z obiegu technologicznego wypadłem lata temu i sam nie umiem sobie poradzić. Podpowiedzcie coś dobrzy ludzie. ()

#kiciochpyta #hardware #laptopy #zakupy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
@Wisimiwur: Mam Maca z M1 i o ile do gierek może być kiepski bo mniejszy wybór(ale mi osobiście podpasowalo, bo jest civ, starcraft, x-plane), to bardzo przyjemnnie sie pracuje. Mam wersje z 16gb ram i dyskiem 256gb(uznalem, ze bardziej sie oplaca podlaczyc wiekszy dysk na usb).
@Wisimiwur: W macu domyślnie jest fajna integracja z iPhonem. Na przyklad jak klikne na ikonke wifi, to jest tam moj iphone jako hotspot. Jak kliknie, to Hotspot automatycznie się uruchomi bez potrzeby klikania czegoś na telefonie. Z automatu dostaje te z smsy na mac'a.