Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak w 2015r. była fala uchodźców i Niemcy przyjmowały 800 tys. rocznie...ROCZNIE! Kurcze, jakie to było poświęcenie. Pamiętam jak pisano o kosztach 10 mld euro, 20 mld euro rocznie i więcej - jakie to było chwalone i podziwiane. Pamiętam jak wpuścili 20 tys uchodźców z Węgier bez obowiązujących normalnie kontroli i restrykcji - no, kierowcy autobusów klaskali nawet w Australii. I naprawdę wtedy wydawało mi się to wielkim zaangażowaniem Niemców. No ale teraz mam inną perspektywę. Wielkie Niemcy miały problem z 800 tys rocznie a my ogarnęliśmy 1,5 mln w 14 dni. Ja #!$%@?ę to wszystko tylko dzięki ludziom, samorządom, wolontariuszom bez rządowego wsparcia. To jest niesamowite.

Mój szef w trzy dni przerobił biuro regionalne w Krakowie na mieszkanie dla uchodźców. Gadka była krótka: i tak siedzicie wszyscy na home office więc na #!$%@? wam biuro. W #!$%@? trzy dni wyposażyliśmy tam kuchnie, wstawił jakieś łóżka #!$%@? wie skąd. Mamy tam teraz dwie Ukrainki i piątkę dzieciaków...i księgowość, która z nimi pracuje razem z nimi. Trochę zazdrość bo dziewczyny z Ukrainy powiedziały, że będą gotować dla nich obiady i codziennie mają ciasto:)

Powiem tak: jakby ruskie nas podbiły to my byśmy w tydzień zorganizowali drugą Armie Krajową z pełną logistyką, centrami dystrybucyjnymi, szkołami i #!$%@? laboratoriami opracowującymi leki na COVID:)
#ukraina #wojna #uchodzcy
stahs - Pamiętacie jak w 2015r. była fala uchodźców i Niemcy przyjmowały 800 tys. roc...

źródło: comment_1646954650LMzmkk8aaBbxnv8rhLU9sr.jpg

Pobierz
  • 45
@stahs: Ja też jestem zachwycony postawą Polaków w obliczu tego kryzysu i trzymam kciuki za to, żeby się ta cała sytuacja jakoś łagodnie ustabilizowała.

Wydajemy przez ostatnie pare lat ponad 40 mld rocznie na 500+ a dzietność idzie w dół, więc może przestańmy sadzić farmazony i wykorzystajmy jako naród okazję i te pieniądze do tego, żeby naszą sytuację demograficzną poprawić.

Szkoda tylko, że pewne środowiska sytuację traktują jako poligon na którym
Polacy tak mają. Czym bardziej #!$%@? sytuacja tym bardziej jesteśmy zjednoczeni i zdolni robić niesamowite rzeczy. Pokazaliśmy to już wielokrotnie i pokazujemy nadal


@tentakijeden: Stuprocentowa prawda.

Prawdą jest jednak także to, że jak sytuacja się ustabilizuje, to nadal będziemy się nawzajem żreć i napuszczać jeden na drugiego. Gdyby Polak nie był Polakowi Polakiem, to nam Amerykanie mogliby robić laskę, no ale jest jak jest.
A ty myslisz ze z rych 2 mln czy ile tam przyjechalo, to jaki % u nas zostal? No moze jakies 30%. We Wroclawiu dzisiaj troche pomagalem sprawe ogarniac i zdecydowana wiekszosc uchodzcow jedzie dalej na zachod.


@PDCCH: Ja się spotykam z przeciwnymi opiniami od Ukraińców. Oni właśnie chcą zostać tu, bo język podobny albo już znają polski. Każdy ma rodzinę, znajomych w Polsce albo przynajmniej zna kogoś, kto ma kogoś.
Chcą pracować, a nie siedzieć na socjalu w Niemczech


@localoca: Ej, ale wiesz ze w Niemczech tez mozna pracowac, i to za "nieco" lepsza kase niz u nas? ( ͡° ͜ʖ ͡°)