Wpis z mikrobloga

Memy o Rosji.

Czy tylko ja mam wrażenie że tworzenie memów o Ruskich ociepla ich wizerunek?
Rozumiem memy o Dudzie, memy o Trumpie i innych niepoważnych politykach. Ale w moim odczuciu mem zawsze, chodź trochę ociepla wizerunek. W końcu mem ma rozśmieszać. Przynosić radość. Czy tworząc memy o jednym z największych zbrodniaży naszych czasów nie ocieplamy czasami jego wizerunku.

Haha, putin gada śmiesznie przez telefon. Ale faza. A niecałe 1000km od nas jego rakiety rozrywają dzieci. Prawie na naszych oczach. Pół narodu, musi uciekać z własnego, zniszczonego domu. Sam wiozłem 2 rodziny z ukrainy spod granicy. Kobiety z dziećmi tacy jak Twoja mama czy siostra. Muszą uciekać bo gdyby zostali to mogliby zginąć.

A ty wykopku, wchodzisz na wykop i śmiejesz się do mordy putina.

#wojna #ukraina #rosja #niepopularnaopinia #przemyslenia
  • 3
@ivan777 ale memy zawsze ocieplaly wizerunek. I najczęściej robili to zwolennicy danych polityków.

"Nie ważne jak mówią, ważne że mówią".
@ivan777: Czy kreskówki z lat 40, między innymi Disneya, które wyśmiewały Hitlera ocieplały wizerunek? To samo plakaty propagandowe, filmy i dowcipy?

No i w końcu Cipowy Dołek i #!$%@? Górka też były elementami żartów więźniów obozu, po prostu tak ludzie radzili i nadal radzą sobie z obawami.