Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kojarzę sporo osób, które chciały przebranżowić się na #programowanie. Z tego co zauważyłem to jakieś tam efekty osiągnęli ci, którzy i tak na co dzień potrafili siedzieć nad pracą i innymi rzeczami po kilkanaście godzin dziennie. Innymi słowy byli przyzwyczajeni do produktywnego siedzenia po tyle godzin. Nie udało się tym, którzy nic nie robili do tej pory a chcieli wejść w programowanie ot tak. #!$%@?ąc od samego programowania bo jest wiele dziedzin, w których możemy się rozwijać moje pytanie brzmi - czy da się wejść w taki nawyk zapieprzania dla kogoś kto do tej pory był leniem? Kwestia genów czy nawyków?

#rozwojosobisty #praca #samorozwoj #nauka #prokrastynacja #dzialanie #produktywnosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62220329570e67d26620dafb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
GigantycznyPaw: Sam chciałbym w to wierzyć bo jestem takim leniem a miałem bardzo wygodne życie bez pracy ponad 6k a teraz pieniądze wyparowały a rachunki za kawalerkę mam 1300 plus abonamenty to gdzieś 1800 plus żarcie jak ja się #!$%@? utrzymam jak ja nigdy nie pracowałem ?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem jak inni ale ja u siebie obserwuję zjawisko które podobno nazywa się hyperfocus - jest zadanie do rozwiązania, świat przestaje istnieć czas zasuwa gdzieś obok. Siedzę aż zrobię, jest to strasznie satysfakcjonujące uczucie. Podobnie mam z czytaniem książek.
  • Odpowiedz
MeksykańskiKonserwator: Chłopie tysiąc razy powtarzano to samo, że skoro NIE chcesz pracować w tej branży to znajdź sobie inną. Świat nie kończy się na programowania i ta praca wcale nie jest jakaś mega super. Dałeś sobie wmówić, że będziesz zarabiał tysiące za samo klikanie w komputerek, masz w głowie jakieś wyidealizowane wyobrażenie jakoby tylko jako programista mógłbyś osiągnąć zadowolenie finansowe, co oczywiście NIE jest prawdą. Dla większości ludzi programowanie to przeważnie
  • Odpowiedz