Wpis z mikrobloga

Mirki czy w sytuacji gdzie dostałem mandat za prędkość na remontowanym odcinku drogi, który jest remontowany tylko formalnie (prace praktycznie zakończone, od pół roku nie widać żywego ducha na drodze, równiutki asfalt i wymalowane wszystkie oznaczenia) - ale wisi jeszcze znak 40km/h i zakaz wyprzedzania, ma sens się odwoływać? Są jakiekolwiek szanse na wygraną? Idzie podważyć sens oznaczenia czy temat na starcie jest spalony?
Mandat przyjąłem bo znak był jak byk, ale po czasie naszły mnie refleksje.
Ta droga to ewenement w regionie, 15 km trasy, 2 lata temu zaczeli remont, latem jeszcze coś tam się działo, obecnie wygląda to tak jakby wszystko było ukończone, jeżdże tam codziennie i jest po prostu pusto, jedynie wiszą znaki z absurdalnym ograniczeniem. Jak się okazało jest to maszynka do zarabiania kasy.

#pytanie #mandant #policja #polskiedrogi
Podlaski_warmianin - Mirki czy w sytuacji gdzie dostałem mandat za prędkość na remont...

źródło: comment_1646212681LiHXbb9tOUAnt2VT1EsvEq.jpg

Pobierz
  • 12
@chrystepanienabananie: życze ci żeby państwo zjadło cię prawnie, gnębiło odrealnionymi przepisami/regulacjami i żebyś poczuł się dojechany, jak tysiące polskich obywateli każdego dnia, bo póki co to żyjesz sobie w bańce przed komputerem, nie korzystasz na codzień z infrastruktury i nie załatwiasz spraw w urzędzie i nie zdajesz sobie sprawy z jakimi absurdami spotykają się obywatele tego państwa. Oby ci na nowych drogach w regionie #!$%@? 20km/h pod pretekstem remontu, żebyś codziennie
@Podlaski_warmianin: Moim zdaniem warto spróbować, nawet zakładając przegraną. Napisanie takiego wniosku nie zajmuje dużo czasu więc strata przy przegranej nie jest taka duża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto skupić się na:
1. czy roboty drogowe zostały formalnie zakończone? a może czasowa organizacja ruchu miała obowiązywać do jakiegoś dnia ale nie zdemontowano znaków (czyli były nielegalne)?
2. wyrok Sądu Najwyższego "Legalny charakter znaku jako warunek odpowiedzialności za wykroczenie
Są jakiekolwiek szanse na wygraną? Idzie podważyć sens oznaczenia czy temat na starcie jest spalony?


@Podlaski_warmianin: marne
Oczywiście jeśli się okaże że znaki wystawiono tam nielegalnie (tzn. zgodnie z prawem powinny być zdjęte, ale ktoś nie dopełnił obowiązku), mogłoby pomóc, ale niekoniecznie do takiej sytuacji doszło.

Kiedyś próbowałem interweniować w sprawie takich znaków które jak w Twoim przypadku stały jakiś rok po zakończeniu wszelkich prac. Dowiedziałem się że znaki ustawione są