Wpis z mikrobloga

Ciekawe jaki pomysł ma Glapa na uratowanie PLN, bo w takim tempie to do końca marca będzie 1 USD=6 PLN

Może niewrażliwe co napiszę, ale co tam, ja mam zero empatii w sobie. To pospolite ruszenie na pomaganie Ukrainie na wielką skalę oraz nieświadomie przepuszczanie też nielegalnych emigrantów przez granicę skończy się problemami.

Chłodna analiza co się stanie po zakończeniu wojny, o ile Putin nie zacznie #!$%@?ć atomówkami w całą Europę:

1. W budżecie hajsu już nie ma, a znając geniusz rządzących 500+ zostanie rozszerzone też na Ukraińców. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że inflacja zrobi brrrrr. Jedyne co na plus, że faktycznie może demografia się poprawi. Tylko problem w tym, że infrastruktura pod to jeszcze nie istnieje i to są lata, żeby coś takiego zbudować.

2. Masz jeszcze robotę? No to przygotuj się na koniec rynku pracownika, nie dość że "mam 10 Ukraińców na twoje miejsce", to jeszcze są zdesperowani i wezmą każdy hajs byle przeżyć. I jak tam kredycik na pół pensji, wystarczy zrezygnować z sushi i jakoś to będzie? :P

3. Służba zdrowia już kompletnie leży, do powrotu sprzed covidu jeszcze daleko, a nagle przybędzie kilka milionów ludzi. To jak będzie? Lekarzy brakuje, średnia wieku pielęgniarek 60 lat, lepiej uważaj żeby nic się nie stało, bo będzie zdychanie na SORze, albo w kolejce do kolejki na SOR.

4. Jeszcze nie tak dawno były narzekania, że Ukraińcy zajmują miejsca na uczelniach i brakuje ich dla Polaków. Witamy w nowej rzeczywistości, gdzie problem się nasili tylko. Dodajmy do tego braki w żłobkach, przedszkolach, szkołach. Skończy się na tym, że Polak będzie traktowany gorzej w swoim własnym kraju.

5. W takiej skali to już nie będzie mniejszość, co się stanie jeśli zdobędzie władzę w kraju. Chyba że odbudujemy Rzeczpospolitą Obojga Narodów, ale coś mi się nie chce w to wierzyć, jak pół Ukrainy będzie #!$%@? po wojnie.

6. Rynek nieruchomości osiąga już absurdalne wyceny, no to dolejmy benzyny do ognia i zobaczymy jeszcze wyższe ceny. Przykro mi @mickpl, ale w Polskę musiałaby jebnąć atomówka żeby ceny spadły. Przyjdzie Blackrock, wykupi pół Warszawy/Krakowa/Wrocławia, a nikt z klasy średniej na mieszkanie przez całe życie nie zarobi.

7. Problemy asymilacyjne - mimo podobieństw to trochę inna kultura, język, będzie zawsze trochę nieufności. Powstanie coś na miarę polskich dzielnic w UK, że nagle ukraińskie sklepy, usługi, szkoły. Większość wcale nie będzie się uczyć polskiego.

Jeszcze bym pewnie z kilka punktów wymienił, ale i tak nikt tyle nie przeczyta.

Niech każdy pomaga jak tam uważa, ale żeby potem nie było płaku płaku jak to w tym kraju jeszcze gorzej. Ja już jestem na etapie walki o zachodni paszport, to miejsce nie do życia będzie.

#gielda #nbp #nieruchomosci #inflacja
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: między innymi dlatego że nie są bezpośrednimi sąsiadami Ukrainy i jej przegrana bardzo niekorzystnie wpływa na nasze położenie w Europie. Lepiej pomagać Ukrainie i ryzykować wysoką inflacja niż nie robić nic i powtórzyć historię przed IIWŚ. I nie mówię tego jako naiwniak "bo trzeba pomagać" tylko w dłuższej perspektywie to może być dla nas bardziej opłacalne.
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: Jak się skończy za 3 miesiące i nic z tego nie wyniknie to…będziemy się radować ze dolar stoi po 7zl i naszym problemem jest 2mln Ukraińców którzy napieralaja się z tym scierwem tak ze serce rośnie!

Głowa do góry.

Nie dajesz się palantirkowo, ta zawierucha tez Cię nie pokona ( ͡° ͜ʖ ͡°)