Wpis z mikrobloga

@Metzgerr: Bawiłeś się może w parametryzacje? Chodzi o to, że mam do zbadania płaty. Pzekonwertowałem z Solidworksa model do Ansysa, poustawiałem wszystko, dało jakieś wyniki. Jednak ja chcę aby zbadało mi kilkanaście ustawień, różne kąty natarcia, różne odległości między płatami. Wiem, że trzeba dać parametr np. DS_ przed wymiarem, tak też zrobiłem. Jednak nie wiem jak dodać do tego programu dane na temat wartości parametrów. Wiesz coś na ten temat?
  • Odpowiedz
@Metzgerr: Kurcze, w ogóle zapomniałem o tym forum. Jednak nie wiem czy mi to pomoże, jutro się pobawię. Coś nie chce chyba czytać wymiarów z solida, bo tutaj tutorial jest do pro/e. Mimo wszystko, dzięki. Tak z czystej, wstrętnej ludzkiej ciekawości, co ciekawego robisz aktualnie w asnsysie?
  • Odpowiedz
@mucha100a: Ja wolę Flow Simulation od Ansysa, zdecydowanie prostszy program ;p Jednak chcą w tym to robię w tym. We Flow da się zrobić coś takiego jak opisałem powyżej?
  • Odpowiedz
@mucha100a: Projekt na uczelnie. Potrzebne mi jest najlepsze ustawienie płatów do spoilerów (do FSAE). Tylko w tym rzecz, że na mojej chyba nikt nie ogarnia ansysa więc nie ma do kogo iść :p zresztą jeśli chodzi o flow to może znajdą się dwie osoby, może jutro się przejdę. Mógłbyś podesłać coś ciekawego do flow? To mówisz, że można wgrać jakiś plik konfiguracyjny z parametrami i on sobie policzy? Liczenie każdego ustawienia
  • Odpowiedz
@Islam: jeśli chodzi o materiały do flow to nie ma nic prawie w sieci oprócz oficjalnego tutoriala niestety, we flow można zrobić na dwa sopsoby, ustawiając różne konfiguracje i puszczająca batch run lub przez parametric study
  • Odpowiedz
@mucha100a: Kumpel mi marudzi, że niby flow robi lipne siatki. Moim zdaniem gdyby tak było to raczej tylu ludzi by tego nie używało. Jak wyniki z flow mają się do rzeczywistości?
  • Odpowiedz
@Islam: ja niestety nie mam porównania z Ansysem bo od początku pracuję na flow, z resztą niedługo i ciągle się uczę, ale wiem jedno, że odpowiednie ustawienie siatki to klucz do dobrego rozwiązania, zrobiłem kilka badań porównawczych z eksperymentem i wyniki były bardzo zadowalające (do krytycznych kątów natarcia) (dla profili i skrzydła)
  • Odpowiedz