Wpis z mikrobloga

Stoję właśnie na granicy w Medyce, a dokładniej przy Tesco/Castoramie w Przemyślu do którego są przywożeni uchodźcy. Widzę, że ludzie pytają o to czy jest sens jechać, więc opowiem jak wygląda aktualnie sytuacja.

Co kilkanaście minut podjeżdża autokar, wolontariusz mówiący po polsku i ukraińsku przydziela wychodzącym kierowców (krzyczy dokąd jadą i ile osób i trzeba się zgłosić). Wszystko idzie bardzo sprawnie. Chętnych do rozwożenia jest sporo, na miejsce tych którzy odjeżdżają przyjeżdżają następni. Na razie ludzi nie brakuje, ale wiecie... Zanim przyjedziecie to sytuacja może się zmienić.

Tak jak @Marynasz myślę, że jeżeli macie do wyboru przyjechać w weekend lub w tygodniu to w tygodniu będzie dużo mniej kierowców. Ale i teraz kogoś pewnie dacie radę komuś pomóc chociaż trzeba będzie poczekać.

#ukraina #rosja #ruskimir #wojna #granica
Pobierz
źródło: comment_1645879918YhwTRlOb4DaYVp96ieSpM8.jpg
  • 6
@Haz111 dzięki za konkretne info. Wiesz może jak to działa dalej? Ja do granicy mam 7h, więc nie ma szans aby to obrócić po pracy. Mógłbym pomóc bardziej lokalnie w obszarze od Poznania w zasięgu 2-3h.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Haz111: Orienrujesz się może czy można przekazać paliwo przez granice? Znajomy chce ewakuować córkę z Żytomierza a nie ma paliwa na powrót :(
@Haz111: pytanie czy będą potrzebne noclegi? mam sporą powierzchnię, tylko będę potrzebował ja zaaranżować jak coś. Na razie słyszałem że jest okej, więc nie dzialam
@JohnMaxwell: wszystkie, autobusy, busy.

@staniolo: nie wiem, ogarnij lokalne akcje, w Krakowie można pomóc na wiele sposobów, gdzie indziej pewnie też.

@asffaf: nie mam pojęcia :(

@Astralis: przyjeżdżają też ludzie którzy potrzebują noclegów i którzy oferują noclegi, ale słyszałem, że z taką pomocą której jechać na dworzec PKP bo tam częściej przyjeżdżają ludzie którzy nie mają miejsca do spania.