Wpis z mikrobloga

Nie mam już pomysłu jak odkręcić te imbusowa nakrętkę. Byłem nawet w Castoramie i tam też nic konkretnego mi nie doradzili. Tam próbowałem torxem, różnymi nasadkami, ale nie dało rady. Na zewnątrz jest kształt okrągły i wewnątrz tak się wyrobiło, że też jest okrągło. Jakieś pomysły. Podkresle, że nie jest to śruba a nakrętka wkręcona w śrubę, więc wywiercenie otworu i wkrętak te odpada chyba.

#mechanika #slusarstwo #narzedzia #majsterkowanie
#rower
źródło: comment_1645643658Hhp7mpFcmIE8X2CNEg6zgM.jpg
  • 26
@Iskaryota: @Aczo: @pan_fenestron: @rolnik_wykopowy: spsikalem nakrętkę i śrubę WD40, następnie ubrałem gruba rękawice na reke, a rączki kombinerek owinalem gruba skarpeta, żeby nie porobić se odcisków na dłoni. Trzeba było kombinerkami dokładnie złapać nakrętkę i podczas użycia dużej siły przy odkręcaniu trzeba było robić wszystko żeby nie ześlizgnęły się kombinerki z nakrętki i jakoś się udało.
najtansze kosztują grosze. kup raz i wykręcaj wszystkie zerwane śruby.


@gdziemojimbuspiatka: to służy do wykręcania luźnych (nienapiętych) gwintów, czyli po prostu tam gdzie jest już urwany łeb.
W sytuacji OP-a, to nie jest przydatne. Tzn. byłoby gdyby wiertarką rozwiercił ten łeb, łeb wtedy odpadnie i jak się nie uda wykręcić ręką, to wtedy można wykrętakiem.