Wpis z mikrobloga

Chciałbym w swojej Cuprze zmienić stockowy wydech na coś co lepiej brzmi. Jestem całkowitym laikiem w tym temacie, więc pytanie: co jest obowiązkowe, co się wycina, do czego może przyczepić się policja itd. itp.? Chce mieć całkowicie legalny samochód do którego nikt na przeglądzie się nie przyczepi , który będzie po prostu trochę lepiej brzmiał. Budżet mam na to około 3000 zł. Myślałem nad kupnem np coś takiego nada się to?
#samochody #mechanika #motoryzacja #auta #cupra
Gaahl75 - Chciałbym w swojej Cuprze zmienić stockowy wydech na coś co lepiej brzmi. J...

źródło: comment_1644691239HOjjoUOqILJkPjSGJ2DkIe.jpg

Pobierz
  • 23
@Gaahl75: Chcesz mieć w pełni legalną furę, a chcesz wywalić kata? Za brak kata fura na pewno nie przejdzie przeglądu o ile diagnosta w ogóle sprawdzi rzeczywisty stan pojazdu. Wydech będzie delikatnie bardziej basowy i może trochę głośniejszy, ale bez fajerwerków. Jak ci zależy na dobrym brzmieniu to wymieniasz układ na 2,5" lub 3,0" od początku do końca, ale w tej kasie bez kata sportowego to na legalność nie ma co
@Gaahl75: ja właśnie w swojej cuprze #!$%@?łem środkowy tłumik i następny wleci downpipe bo niestety mam gpfa i chcę go #!$%@?ć, to co Ty masz to jest chyba właśnie downpipe + środkowy off, będzie brzmieć zacnie, masz na youtube filmiki.
@Gaahl75: Skup się na tłumiku końcowym. Wywalenie kata/gpf daje przede wszystkim dużo głośniejszy wydech ale bez dobrego tłumika to po prostu będzie głośny hałas, a nie ładny dźwięk.

Głowę sobie wymień - albo kup coś co ma normalne V8. Nie ma większego buractwa niż podniecanie się "dziurawym" wydechem


@hawat: xD żenua
@Gaahl75: najmniej inwazyjna i delikatna ale nie uciazliwa zmiana bedzie wyciecie tlumika srodkowego tzw rezonatora, chyba najpopularniejszy mod we wszystkich tsi, wpisz ze na yt resonator delete.