Wpis z mikrobloga

576 + 1 = 577

Tytuł: Rytm Wojny. Część 2
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788366712461
Tłumacz: Anna Studniarek-Więch
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 720
"Aby cieszyć się łatwymi dniami, najpierw trzeba robić trudne rzeczy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie miałem trudności z II częścią Rytmu Wojny, wręcz przeciwnie, w pewnym sensie wynagrodziła mi problemy, które miałem z częścią pierwszą.

Żeby nie było, tak jak w części I i w poprzednich książkach, czytelnik musi trochę pocierpiec, kiedy Brandon stara się poszerzać każdy wątek o zbyt dużą ilość szczegółów, kiedy wprowadza zbyt wiele postaci o których dowiadywać się będziemy w dalszej drodze po cosmere (ale tu i teraz wprowadzają momentami zamęt i trochę złość - że nie możemy tego dostać szybciej i połączyć to wszystko w całość). Czytelnicy sceptycznie nastawieni po poprzednich tomach muszą to mieć na uwadzę.
Nie mniej jednak dbałość o szczegóły jest niesamowita i jeśli komuś imponuje uniwersum Marvela stworzony przez Feiga, to tutaj, obie rzeczy możemy porównać na zasadzie kiosk ruchu i łeb jak sklep, bo w tym przypadku, Brandon to wielka galeria handlowa, oferująca wszystko, ale jak zakupy w galerii, może po czasie trochę męcząca.

Myślę, że mniejsza ilość wątku Adolina i Shallan dało się odczuć bardzo na plus, tak samo dodanie do wątku Navani dodatkowych postaci, które trochę z niej "wyciągnęły".

Dla mnie wciąż i chyba już zawsze będzie to opowieść głównie o Kaladinie. I tylko dla niego warto sięgnąć po tą książkę.

I znów tyle czekania na kolejne przygody...

Zasłużone, może trochę naciągane, z sympatii 9/10, ale to przecież moja ocena. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW. Czy ktoś może mi w pw. napisać krótko jak on interpretuje zakończenie książki?
BTW. 2, zdążyłem w międzyczasie przeczytać dwie inne książki, mam nadzieję nie jest niedozwolone dodanie kilku wpisów pod rząd.

Dzięki, Xorc.

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Xorcism - 576 + 1 = 577

Tytuł: Rytm Wojny. Część 2
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek:...

źródło: comment_164423392127PWPO9XHRCPyrLKNSL7HQ.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.4 / 10) (8 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 656
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-23 - Użytkownik oh_cherry ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-01-13 - Użytkownik Xorcism ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 /