Wpis z mikrobloga

@Karol_Krawczyk: Przede wszystkim nieregulowane podparcie lędźwi, więc jak budową ciała nie wpasujesz się w profil podparcia, masz po prostu bardzo niewygodnie, już lepiej mieć fotel bez takiego bajeru i samemu sobie włożyć poduszkę. Brak regulacji podłokietników to druga rzecz, szczególnie jak ktoś jest wyższy, to te standardowe okazują się bezużytecznie niskie.

Ogólnie: tylko wycieczka do sklepu i testowanie na własnych czterech literach, w tym segmencie cenowym nie ma foteli uniwersalnych, więc
@sphinxxx:
+1 żeby nie brać markusa, nie chce mi się po raz kolejny rozpisywać ale wytrzymałem z nim niecałe dwa lata. Ten fotel nadaje się na godzinkę-dwie do domu a nie pracy przy kompie po 10 godzin dziennie.

@smutny_login:
Będzie ciężko z takim budżetem, rozsądne fotele startują z pułapu 1500-2000 zł wzwyż. Z dolnej granicy mogę polecić Profim Xenon net (w opcji z pełną regulacją podłokietników oraz mechanizmem SFL). Mam
@madmat:
Ja jestem zadowolony z tego Xenon neta, którego zalinkowałem wyżej. Na droższych nie dane mi było siedzieć dłużej niż przez chwilę więc nie będę polecał nic konkretnego oprócz tego co znam.

Tak czy inaczej, w pełni wypasiona wersja tego fotela (model 111 + mechanizm SFL) - z zagłówkiem, wysuwem siedziska, wkładką lędźwiową, mechanizmem synchro i w pełni regulowanymi podłokietnikami to już okolice 2 tys. zł (+ ~300 zł jak chcesz
Tez mogę polecam profim. W biurze przez trzy lata korzystałem z Xenona, w domu od dwóch ponad lat LightUp. Świetna możliwość konfiguracji, wersja z siatka sprawia, ze człowiek się nie poci siedząc cały dzień przed komputerem. Przez ten czas żadnych luzów, często korzystam z opcji odchylenia, której można regulowac opór, i dalej działa jak nowa. Żałuje, ze do domu tez nie wziąłem Xenona, bo jest trochę większy. Ale jak ktoś jest niższy