Wpis z mikrobloga

@wespazjan: kurde rzeczywiście, po wpisaniu w googe image russian faces ciężko się dopatrzeć ani jednej białej twa... A NIE CZEKAJ wszyscy są idealnie biali xD

To że jakieś lewicowe grubasy z ameryce coś mówią to nie znaczy że to święta prawda. Słowianie są biali, rosjanie w większości (bo im dalej tym więcej żółtych) są biali.
@Panas: No tak, bo google images to rzeczywiscie niezalezne zrodlo o przynaleznosci etnicznej rosjan XDDD Mam wywalone w "lewicowe grubasy w ameryce", bo prostu obecnie jestesmy coraz blizej szeroko zakrojonego naukowego konsensusu, ze rasa jako czysto biologiczne okreslenie, jest przestarzalym konceptem. A kulturowo gdzieś 1/3 rosjan bliżej do azjatów. Im blizej europy tym bardziej to słowiańska kultura, to wiadomo.
@marko2: Debile nie ogarniają, że antropologicznie i biologicznie, slowo rasa jest tak nieprecyzyjne, ze praktycznie nie ma sensu jego uzywanie. Coraz więcej naukowców od tego odchodzi. Kulturowo, wiec tez historycznie, slowianie bardzo roznią się od innych białych. Osobiscie uwazam, ze dalej blizej im do "białych" niz "kolorowych", ale moze jednoczesnie warto sie zastanowic, skąd u nas tak silne przywiązanie do tej mitycznej rasy bialej
@wespazjan: "nie wolno ci myśleć samodzielnie, masz czekać na opinię autorytetów i bezmyślnie ją powtarzać" xD

Widzisz dziewczynę na ulicy? Autorytet powiedział że to nie musi być dziewczyna bo jest 69 płci, są kulturowe biologiczne i w ogóle doucz się z naszych źródeł.

Widzisz zaniedbaną grubą osobę? Autorytet powiedział że otyłość nie jest szkodliwa, wykreślamy ją z list chorób, a jak ci się nie podoba to fatfobia i w ogóle doucz
@Panas: Z tego wszystkiego, akurat zgadzam sie tylko co do otylosci, fatfobia to sztucznie wytworzony problem. Ale generalnie to opinia autorytetów > chłopski rozum losowego wykopka. Ja wolę opierać swoje opinie na stanowiskach swiata nauki.
@wespazjan: Wyzywając mnie od debili udowodniłeś, że cały dorobek biologów i antropologów jest chłopskim rozumem. Nie ma ras, murzyn niczym nie różni się od azjaty, białego czy Indianina, dodaj jeszcze, że płeć to konstrukt społeczny i istnieje ich nieograniczona ilość, przynajmniej każdy będzie wiedział z jakim wykolejeńcem ma do czynienia.