Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z #depresja u #rozowypasek? Zwolniło mi się trochę czasu i wróciłem do częstszego gadania z laskami. Co chwilę od jakiejś słyszę o depresji. W takim czy takim wieku, po takim czy innym wydarzeniu, przez tyle czy tyle czasu. Zdecydowania większość moich znajomych to #niebieskipasek i może u jednego, dwóch można było doszukiwać się depresji. Z naciskiem na "doszukiwać".

Zanim wyleje się syf- tak, wiem czym jest depresja. Tak, wiem jak się objawia. Tak, wiem, że to jest poważna choroba. I też wiem, że kobiety po prostu częściej mówią o uczuciach. Ale już naprawdę nie wiem, czy laski próbują w ten sposób brać ludzi na litość czy jak. Tylko JEDNA mówiła o tym w sposób "edukacyjny"/ "normalny", a nie "biedna ja". Statystycznie ani trochę to się nie spina i powoli zaczyna działać jak red flag.

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #tinder #podrywajzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620031563be9540a5d0243ab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 28
myślę, że jest większa świadomość, a nie "moda"


@Putrid: tak samo w czasach gimbazy był nagły wykwit dyslektyków i innych "dys". Pewnie jakaś część z tych ludzi ma tą depresję, a reszta to moda, bo się nad tobą użalają, a to jakieś l4 wpadnie
@Aik- nawet nie wiem jak się do tego odnieść, to już jakiś wyższy poziom robienia #!$%@? z logiki. Jak ktoś ma zdiagnozowanego raka, schizofrenię,czy(tu wstaw dowolną chorobę) też powiesz,że to moda,albo wynik zdiagnozowanej w młodości dysleksji? Btw. Nie widziałam,że użalanie się nade mną może skutkować otrzymaniem L4, dzięki miras za uświadomienie
to już jakiś wyższy poziom robienia #!$%@? z logiki


@Putrid: to samo pomyślałem czytając twoją odpowiedź

Jak ktoś ma zdiagnozowanego raka, schizofrenię,czy(tu wstaw dowolną chorobę) też powiesz,że to moda,albo wynik zdiagnozowanej w młodości dysleksji?


@Putrid: jak dokładnie diagnozują tą depresję? Chyba proste że wywiad, to jaki problem po ściemniać. Nie wiem co tu #!$%@? o dysleksji

Btw. Nie widziałam,że użalanie się nade mną może skutkować otrzymaniem L4, dzięki miras za
@Aik-:

jak dokładnie diagnozują tą depresję? Chyba proste że wywiad, to jaki problem po ściemniać. Nie wiem co tu #!$%@? o dysleksji


No chyba proste, że wywiad nie wygląda na zasadzie "jesteś smutny człowieku, ok masz depresję" chyba nie masz w swoim otoczeniu osoby, która faktycznie zmaga się z takim problemem i jest pod okiem specjalisty, a nawet jeśli, to google nie gryzie. Pacjenci mają często robione dodatkowe badania w celu
@Putrid: akurat choroby psychiczne to zawsze była dziedzina co sama w sobie miała służyć przede wszystkim władzy np. likwidując osoby co zaburzają narrację, czy innych organizmów powiązanych z władzą czyli w tym przypadku korporacji. Też widać u Ciebie tą typową dla tych czasów bezgraniczną wiarę w naukę i badania, tylko ciekawe, że nikt nie robi badań nad samymi zagrożeniami nauki jak jeszcze niedawno przemysł zagłady, broń nuklearna, katastrofa klimatyczna do której
@AnonimoweMirkoWyznania: Dzieje się tak ponieważ niestety z bardzo, bardzo poważnej choroby którą jest depresja obecnie zrobiło się modę teraz niektórzy uważają, że mają depresję kiedy wylogują się z instagrama i dopada ich coś takiego jak zwykła rzeczywistość ak szarość zwykłego dnia. Poza co lubią mieć kobiety? Atencje proste a co się dzieje jak mówią o depresji i, że są chore zaczynają być w centrum uwagi zaczyna się im współczuć
@AnonimoweMirkoWyznania: depresja to #!$%@? choroba i jeśli ktoś się z nie faktycznie zmaga, to raczej nie jest w nastroju, aby o tym gadać. Inna rzecz, że niektórzy mówią o depresji za każdym razem, gdy mają obniżony nastrój. To jest niepoważne, bo przez to inni ludzie zaczynają bagatelizować tą poważną chorobę. Jeśli ktoś ma depresję, a wzbrania się przed wizytą u psychiatry, to można zakładać, że to raczej nie jest depresja.

Nie