Wpis z mikrobloga

Pralka nie pobiera proszku z szuflady na proszek. Jest wyczyszczona, odkręciłem obydwa węże, ale wydają się w porządku (wyczyściłem to sitko w jednym). Podczas prania w szufladce jest woda, ale nie wypłukuje proszku. Po praniu zostaje zmoczony proszek widoczny na zdjęciu.

Co jest przyczyną?

#pralka #agd #awaria #majsterkowanie
Pobierz myszka231 - Pralka nie pobiera proszku z szuflady na proszek. Jest wyczyszczona, odkr...
źródło: comment_1643279195dMkwOjSxinSmJn7mFgur3y.jpg
  • 77
@mrmydlo: Typie co #!$%@?? Ty skończyłeś już 4 klasę? Widzisz baranie jeden...dobrze myślałem, że ma po coś tam być ta przegroda i zasugerowałem instrukcję. W instrukcji co kolega #myszka231 wkleił jest napisane, że ma zostać jeśli jest płynny detergent. Jednak na niemieckich forach jest poziom debaty znacznie wyższy. No ale to widać po gospodarce. Każdy się ze sobą żre o rację....widać po Twoim komentarzu, że jesteś na poziomie El Testosterona Najmana
@ZmiksowanaFretka: Boże dodaj mnie do czarnej listy bo nie mam siły. Gdzie Wy się kształciliście?

Ma być i niczego nie masz prawa demontować bo jakiś Wykopek anonimowy tak powiedział. Nie będę zaznaczał. Wszystko podtrzymuje. Czytaj ze zrozumieniem. Jest jakaś funkcja tej przegrody. U mnie np. jest tak jak pisałem, że proszek do prawej. Dopiero jak przeczytasz instrukcję i możesz zdemontować to to robisz, a nie dlatego bo na forum mówili. Kapujesz
@Nichterreichbar: będę cię wołał, bo #!$%@? głupoty, napisałeś wprost, że ma nie wyciągać

Oczywiście ma zostać

a teraz udajesz, że odesłałeś do instrukcji i żeby słuchać producenta.

Mi wystarczyło jedno spojrzenie na tą przegrodę, żeby z 99% prawdopodobieństwem stwierdzić, że w instrukcji jest napisane, że należy ją usunąć ¯\_(ツ)_/¯ A ty dawaj udawaj najmądrzejszego i nieomylnego, jak ci tak łatwiej w życiu/

ale co do zasady najpierw wiedza czyli tutaj producent
Mam pytanie z tej samej serii. Problem polega na tym że zostaje płyn do płukania w przegrodzie. Przez to rzeczy prane są tylko w proszku bez zmiękczenia więc przy twardej wodzie którą mamy jest tragedia. Problem zaczął się jakiś czas temu, wcześniej było ok. Pojemnik wyczyszczony, dysze od wody też. Jest problem z ciśnieniem w domu, można to jakoś obejść?
@Presidente: w. szufladzie pod tą "przykrywką" masz dziurę idącą w dół, przeczyść ją jakimś drutem/przeplucz, element który nachodzi na ten zawór w "przykrywce" też wyczyść.
U mnie ta dziura się zalepia czasem przez płyn do płukania.

Najprostszy sposób żeby sprawdzić czy masz to drożne, to wyjąć szufladkę i nalać w tę przegrodę wody do pełna - jeśli nie zacznie sama schodzić, to masz zapchane to co wyżej, jak wyczyścisz, to szufladka