Wpis z mikrobloga

@rzulty2137: W Polsce średnie zarobki + praca fizyczna niestety, dlatego pomyślałem, aby poświęcić 3 lata na język i gdzieś wyemigrować na stałe, gdzie jest lepiej, niż w Polsce.
@SamWieszK0t:Dla mnie, tylko by się liczyło, aby było dobrze w danym kraju pod względem zarobków i życia, żeby się zarabiało i w marę możliwości odkładało po prostu dobrze się żyło oczywiście na stałe życie bez powrotu do Polski.
@FiksQ: Finlandia, Islandia. Kiedyś bym powiedzial Nowa Zelandia ale wiadomo, zesrało sie ostatnimi czasy. Ale wracając, język fiński jest dość trudny a klimat surowy, Islandia to samo. No ale wiadomo, angielski wystarczy żeby się dogadać. Jednak poziom życia rekompensuje to w pełni według mnie, z resztą nie bez powodu największą mniejszością na Islandii są p0lacy.
Finowie są dość specyficzni, ludzie są wobec siebie zdystansowani, są zindywidualizowani ale jednoczesnie dobrze zorganizowani jako
@rzulty2137: Dużo bym miał pieniędzy, jakby wrócił do Polski, a żyjąc tam to nie wiem, czy jest lepiej, niż w Polsce, bo mi chodzi o kraj na stałe bez powrotu do Polski może, żeby wrócić raz na rok.
@FiksQ:
tam zarobki są o wiele wyższe a wydatki wcale nie tak duże załózmy że na jedzenie byś wydał max 500 zł jak nie #!$%@? za dużo, mieszkanie z 1,5k w centrum to zostaje ci w #!$%@? hajsu na głupoty, tam podatków nie masz to też w #!$%@? hajsu zostanie i nie zgranie całości wypłaty rząd, prace myślę żebyś ogarnął jakbyś się postarał napewno by ci wzięli za jakąs #!$%@?ą płacą
@rzulty2137: Opłaca się i mieszkania tańsze za metr i wszystko ogólnie jak będę miał emigrować na stałe, to tam jak tam życie takie dobre niedługo będę uczył się jezyka, ale i tak przed migracją tam pojadę zobaczyć co i jak, bo jak są tam takie plusy, to muszą być minusy, a Ty jak byś miał emigrować, to też byś wybrał arabie saudyjską ?
I trzeba dodać, że za 3 lata nie
@FiksQ:
też bym wybrał i raczej wybiorę, najpierw planuje odłożyć trochę pieniędzy na start i skończyć szkołę w tym roku ją kończę, raczej będzie dobrze to jest w #!$%@? bogaty kraj i utrzymuje się z ropy i funduje z niej życie dla mieszkańców.
@FiksQ:
minusy to są głównie dla normictwa ale mi odpowiada takie życie, pamiętaj tam jest prawo szariatu dziewczyny muszą nosić burki jak żona się puści mąz może jej #!$%@?ć, alkohol jest zakazany jest za niego więzienie chyba nawet, ale ogólnie araby to są w #!$%@? spoko ludzie idzie w #!$%@? lepiej się z nimi dogadać niż z polakami gdy szanujesz ich kulture i nie jesteś polackim januszem.
@FiksQ: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi do jakiego warto. Jak ktoś chce dużo forsy i możliwości to USA. Jak ktoś lubi porządek i stabilną gospodarkę to Niemcy. Jak ktoś lubi jarać to Holandia. Jak ktoś lubi ciepłą temperaturę i słońce to południe Europy. Jak ktoś lubi społeczeństwo z małymi nierównościami w dochodach to Szwecja lub Dania. Jak ktoś lubi spokojny styl życia przy naturze to Karaiby lub Azja Południowa przy oceanie.