Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja dziewczyna wyraziła się wczoraj krytycznie na temat życia zawodowego moich rodziców (mama pracuje za minimalną u Janusza, ojciec robi na ochronie). Powiedziała mniej więcej, że moim rodzicom nie udało się, tzn. nie wprost że są nieudacznikami ale mniej więcej sens był taki. Spłynęło mi to mimo uszu jakoś i nie zwróciłem na to uwagi, ale dziś jakoś mi się to przypomniało i zagotowałem się fest na taką opinię. Nawet jeżeli ma jakąś słuszność to uważam że nie powinna o tym mówić. Przyznam szczerze, poczułem się urażony. Nie wiem chyba z nią zerwę... Co byście zrobili w takiej sytuacji?
#zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ec55c9f7bdff000a930f01
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 51
  • Odpowiedz
Moja dziewczyna wyraziła się wczoraj krytycznie na temat życia zawodowego moich rodziców (mama pracuje za minimalną u Janusza, ojciec robi na ochronie).

Jakiego życia? Zawodowego?

Powiedziała mniej więcej, że moim rodzicom nie udało się, tzn. nie wprost że są nieudacznikami ale mniej więcej sens był taki.

Ma rację. A Ty uważasz, że rodzicom się udało?

zagotowałem się fest na taką opinię. Nawet jeżeli ma jakąś słuszność to uważam że nie powinna o
  • Odpowiedz
PlujacaDziewczyna: @Mieszko_I:
Raz, że żadna praca nie hańbi, a dwa to że ktoś wykonuje proste, nisko płatne prace to nie znaczy, że "w życiu mu nie wyszło" i jest gorszym człowiekiem. Znam gościa, który pracuje za małe pieniądze, ale za to jest bardzo dobrym, życzliwym człowiekiem i świetnie wychował syna. Syn zarabia teraz 15k. Jemu też w życiu nie wyszło? Ma prawo przekazać co o tym myśli, ale bez negatywnego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Lol xD masz 15 lat?
Ona może mieć swoje zdanie a ty się możesz z nim zgodzić lub nie. Jak dziecko każda opinie bierzesz do siebie?xDD ja żadnej i mówię to co mysle i nie przeszkadza mi ze inni mówią to co chcą. U ciebie kompleksy mocno, zrywaj i nie marnuj życia dziewczynie, która potrafi śmiało powiedzieć co myśli
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

poczułem się urażony.


Och, jaki plateczek śniegu, taki urażony że usłyszał prawdę!

Rodzice pracujacy na gownozawodach za minimalną idzie w parze z niskim kapitałem kulturowym i spolecznym, który w oczywisty sposób przechodzi na dzieci. I dajesz ku temu całkiem dobry przykład, stwierdzenie takiego faktu powinno raczej Cię skłonić do rozważań typu "chce mieć lepiej w życiu i nie przejmę od nich pałeczki wegetacji", natomiast sprzeciw pt. "jak ona śmie, zerwę
  • Odpowiedz
ale dziś jakoś mi się to przypomniało i zagotowałem się fest na taką opinię.


@AnonimoweMirkoWyznania: To może użyj kłapaczki i usiądźcie razem po czym jej powiedz, że cię to uraziło. Każdy czasami nawet przypadkiem mówi coś, co urazi drugą osobę. Kwestia żeby sobie to wyjaśnić. Jak to oleje to macie problem, ale na innej płaszczyźnie niż praca twoich rodziców.
K o m u n i k a c j a #!$%@?.
  • Odpowiedz
to że ktoś wykonuje proste, nisko płatne prace to nie znaczy, że "w życiu mu nie wyszło" i jest gorszym człowiekiem


@AnonimoweMirkoWyznania: To, że komuś w życiu zawodowym nie wyszło nie znaczy, że jest gorszym człowiekiem. Ludzie co się oburzają w tym wątku sami sobie dopisują historię - to, że laska stwierdza fakty, bo ma oczy i mózg nie znaczy, że gardzi starymi OPa albo że uważa, że to 100% ich
  • Odpowiedz
@Mieszko_I: a co to za moda na wyrażanie swoich opinii? Każdy ma w dupie opinie większości i jak o nią nie pyta a ma być nieprzychylna to morda w kubeł i nie gadać nieproszonym.
  • Odpowiedz
kurka: Nie znamy kontekstu, w jakim to zdaniem zostało wypowiedziane, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że ona wcale nie miała na myśli nic złego. Jak rozumiem, Twoi rodzice mają raczej kiepskie prace, co wcale nie oznacza, że są złymi ludźmi, że są złymi rodzicami, że są leniwi czy cokolwiek z tego. Wielu dobrym, porządnym ludziom się nie udało w życiu i każdy dorosły człowiek jest tego świadomy. Wydaje
  • Odpowiedz