Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Takie pytanie do #sysadmin #admin #it.
Pracuje w jednej firmie od 8 lat, ok 1k pracownikow (zaczynalem od helpdesku, obecnie zajmuje sie infrastruktura/bezpieczenstwem/siecia).
Adminuje srodowiskiem vmware vsphere (12 hostow w dwoch site'ach, okolo 250 vmek - 85% windows server, reszta linuxy). Macierzami (4 macierze ibm/dell emc), przelacznikami FC i 4 NASami od synology (sluza jako wolne datastore'y pod vsphere/miejsce na zapasowy backup)
Dodatkowo opiekuje sie vdi (2 hosty i 40 vmek).

Siecia LAN (4 site'y) okolo 25 stackow i 4 core switche
Siecia WLAN (4 site'y) okolo 70 AP z dwoma kontrolerami

Administruje AD, dnsem (wewnetrznym i zewnetrznym), sccm (jako L3), PKI, GPO, zabbixem, syslogiem (ELK stack), file serverami, print serverami, sftp i roznej masci serwerami aplikacyjnymi.

Opiekuje sie dwiema serwerowniami (przeglady, wymiana urzadzen, reagowanie na alarmy, itp.)

Prowadze roznej masci projekty i doradzam w kwestii wdrazanych systemow od strony IT.

W przypadku mojego urlopu zastepuje mnie dwie osoby.

Ja zastepuje jedna osobe podczas jej nieobecnosci lub wykonuje zadania tej osoby, ktora zajmuje sie u nas firewallem zewnetrznym/wewnetrznym, backupem, M365 i cloudem (azure).

Zarabiam 11500 brutto na UOP + premia roczna (zazwyczaj 2 wyplaty).
W ciagu roku zamykam ok 1300 zgloszen (roznej masci) i 3-4 projekty.

Pracuje mi sie tu dobrze (zajebisty kierownik i zespol). Ostatnio cos mnie tknelo i sprawdzilem ile srednio rynek placi za takie umiejetnosci (oczywiscie moj skill nie jest na miare inzyniera, ale w pewnych obszarach to L3 i minimum L2).

Moim zdaniem zarabiam troche za malo, tak wiec poszedlem do kierownika i poprosilem o podwyzke (+15%) - ostatnia mialem w 2018. Wiem, ze chce mnie zatrzymac, ale twierdzi, ze sciana mogq byc HRy. Czy Waszym zdaniem slusznie postapilem, czy tez to dosyc wygorowana stawka? Czy z takim skillem moge liczyc na 14-15k brutto w innej firmie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e2c42d79ccb9000a8f106c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: gratuluje umiejetnosci, leb jak sklep siedziec w tylu technologiach.
Najwieksze ryzyko to trafic na #!$%@? przelozonego to wtedy te 3-4k nie jest tego warte i wtedy rozpoczynaja sie nowe poszukiwnia roboty

Co od argumentu ze sciana moga byc HR to rozumiem ze ich odpowiedz jest 'takie stanowiesko ma takie widelki i #!$%@? mozna' to wtedy ominieciem tego jest stworzenie stanowiska pod Ciebie z takimi widelkami jakie sobie wynegocujesz.
@AnonimoweMirkoWyznania: powiem Ci jak to wygląda... Managerzy zawsze pierdoła, że ja chętnie bym dał podwyżkę ale dział finansów/HR blokuje itp. Generalnie bullshit dla naiwniaków. Spychologia, że niby docenia Twoja pracę, poklepie po plecach ale hajsu 0 albo jakaś psia podwyzka. Oni są szkoleni w strategiach negocjacyjnych, w zwodzeniu pracownikow... Kazdy kolejny rok bez podwyżki dla Ciebie to ich lepszy wynik. Często też obiecuja, że w przyszlosci to będzie w ogóle super
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przeszedł się na kilka rozmów i zobaczył ile będą Ci oferować. Teraz jest to o tyle łatwe, że rozmowy głównie odbywają się zdalnie. Jak zaoferują Ci o tyle więcej, żebyś rozważył zmianę to zawsze możesz iść do kierownika i powiedzieć jak wygląda sprawa. Jak rzeczywiście jesteś taki dobry, to bez problemu przebijają ofertę
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli masz angielski komunikatywny to pewnie da się z 20 koła wyciągnąć. Szukaj ofert, wysyłaj CV, ale też trzeba się liczyć z tym, że przy wysokiej pensji są wysokie wymagania. Ja ostatnio zmieniłem pracę na ciut mniej płatną, ale za to nie muszę być dostępny pod telefonem przez całą dobę, biorę urlop kiedy chcę i ogólnie nie mam presji - że jak coś się spieprzy - to jestem jedyną osobą
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób konto na linkedinie, ustaw, że szukasz pracy, nawrzucaj kursy i certyfikaty jeśli jakieś masz, przyjmuj wszystkie zaproszenia a zwłaszcza od rekruterów, dodaj odpowiednie tagi i czekaj na oferty. Najlepsze oferty zawsze są kiedy się do Ciebie zgłaszają, a nie kiedy Ty szukasz, tak przynajmniej z mojego doświadczenia jest.
@pieczony_szczur_z_ogniska: to że ty tyle nie potrafisz dostać albo tyle nie płacą w pcimiu dolnym to inna sprawa ale stawka ponad 20k brutto na uop za L3 w każdym większym mieście pokroju Wawa Krk Wrocław Trójmiasto jest jak najbardziej do osiągnięcia. Osobiście nie znam admina/sieciowca na poziomie L3 który dostaje mniej niż 20k a co poniektórzy mają okolice 30k. To że niektórzy zarabiają mniej bo się nie szanują no to cóż