Wpis z mikrobloga

@NieBojeSieMinusow: Już się dowiedziałem, że musze w miejscu zameldowania T_T
@Sckb:

1. Biznes plan musi być jakiś #!$%@? rozbudowany?
2. Dużo chętnych, trudno się dostać?
3. Warunki roztrwonienia pieniędzy czytałem, zależy od branży. Ale czy są bardzo związane ręce?
4. Pierw zakładamy firmę, czy najpierw na bezrobocie, składamy wniosek i dopiero zakładamy firmę?

Jakieś know how, no sporo rzeczy mogę nie wiedziec i o sporo nie zapytam, albo wyjdzie w
@JesMan: z tym miejscem zameldowania to co, działalność czy chodzi Ci o urząd pracy? Bo wiesz, że teraz nie ma obowiązku meldunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Nie musi. Im prościej tym lepiej. U mnie było o tyle prościej, że był kurs z ABC przedsiębiorczości i warunkiem dostania kasy było jego ukończenie...i w sumie to na tym kursie pisaliśmy BP.
2. Rzuciłem się, jak zmieniała się władza
@JesMan: każdy urząd pracy ma inne wymagania, kolego.

Może w twoim nie trzeba robić kox biznes planu, dowiesz się, jak wejdziesz na ich stronę albo zadzwonisz.

3 podpisujesz umowę, gdzie napisane jest kropka po kropce, na co wydajesz pieniądze, nie możesz kupić nic ponad to - to znaczy możesz, ale najpierw składasz prośbę o zaakceptowanie wydatków.

4 najpierw bezrobocie, potem firma - z resztą firmę otwierasz dopiero po przejściu całej papierkologii,
@Sckb: Jeszcze przeczytam regulamin, bo dostałem kiedys dofinansowania bez związku z miejscem zameldowania.
Ogólnie uj wie jak to bedzie przy tym polskim wale.
@JesMan: 2 mają pulę pieniędzy do wydania, na koniec roku może zabraknąć, wtedy mogą prosić o więcej

1 oceniali pod wieloma aspektami, u mnie nie musiał być prosty.
@k__d: Napisałem email, czekam na odpowiedź. Jak się nie odezwą to będę dzwonił i dopytywał.
Przy składaniu wniosku, już wtedy musiałeś określić na co wydasz pełną kwotę?
@JesMan:

Nic nie mają na stronie?

Musiałem złożyć wniosek + biznesplan, a we wniosku pisałem co chcę kupić i dlaczego. Na etapie wniosku mówisz co i za ile chcesz kupić, Twoje podanie jest oceniane i otrzymujesz decyzję i podpisujesz umowę, gdzie są wyszczególnione przedmioty, o które prosiłeś we wniosku.

To nie jest tak, że dostajesz zgodę, a potem się umawiacie, na co to wydasz ( ͡° ͜ʖ ͡°
@JesMan: Także zanim dostałem zgodę, musiałem zadeklarować ile i na co wydam. Potem to można oczywiście zmieniać, ale możesz kupić tylko rzeczy, o których pisałeś we wniosku, na wszystkie inne rzeczy, które chciałļyś kupić za pulę pieniędzy, które Ci przyznano, musisz otrzymać pisemną zgodę
@k__d: a co w przypadku gdy chce wziąć na zaopatrzenie salonu kosmetycznego, mam pisać każdy jeden lakier czy rodzaj pilniczka w rozpisce i jego kwotę? Czy tak około wpisać ile zaopatrzenie, a może trzeba co do grosza dokładnie?
@kluskizserem: to wszystko do ustalenia z urzędnikiem, możecie np tylko wymienić rodzaje produktów, Które kupisz za daną sumę. Aż takich szczegółów we wniosku nie podawać trzeba, tzn zależy od urzędu, najlepiej zapytać u źródła