Wpis z mikrobloga

Naszła mnie ostatnio taka myśl. Aktualny pracodawca - poprzedni zresztą też. Zawsze mieli problem ze znalezieniem odpowiedniego kandydata na stanowisko. Umysłowe / fizyczne bez znaczenia.

Patrzę jaki często surowy dla siebie jestem, a jak inni ludzie / pracownicy potrafią miec na wszystko #!$%@? :) I tak gówno się z tego ma.

Do rzeczy. Już pomijam kwestie zarobkowe, czy stanowisko jest atrakcyjne czy nie. Na 5 osób które przyszły do firmy na fiznyczne, żaden nie nadawał się na dłuższą metę do pracy.

Brak podstawówki / ok - później okazuje się ze typ nie rozumie co się do niego mówi.
Wiek / 40 / 50 + / ok - później okazuje się że gość ma chore kolano a tak na prawdę pracuje żeby na l4 siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Alkoholizm - no #!$%@?.. na 5 pracowników 2 #!$%@? co poniedziałek ...

Ja rozumiem że choroby się nie wybiera. Pracuję już jak zacząłem studia, będzie z 10 lat i na palcach jednej ręki policzę dni, l4 na jakich byłem. I wiecie co ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaki ja #!$%@? jestem głupi ....

Ludzie do okoła l4 traktują jak płatny urlop, boli palec ? Trzeba przebadać. Boli gardło ? Jeb telefon i l4.

Pracodawca przy podwyżce i tak ma jaja wywalone w większości przypadków / zonka dopiero dostaje jak na 10 pracowników zwalnia się jeden porządny i na jego miejsce trzeba 3 przyjąć.

To samo tyczy się zarobków.

Pracodawca przymuje 10 ukrów po kosztach, którzy robią robotę dla 5 ogarniętych ludzi którzy za 1k więcej #!$%@? by robotę perfekcyjnie.

Piszę to z perspektywy papierkowca który siedzi i się z tego wszystkiego #!$%@?.

#praca #l4 #pracownik #rozwojosobisty
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NiewzruszonaMasa: L4 w dobie telewizyt w przychodniach to nic prostszego :) objawy przeziębienia, szczepiony? Tak, szczepiony. No to nie ma sensu wysyłać na test, ma pan tu tydzień wolnego na wydobrzenie, nie ma co w takich czasach chodzić do roboty z przeziębieniem. Następny :)