Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
Podoba mi się ten syndrom wyparcia u co poniektórych że jest git i w ogóle małe podwyżki stóp. Przecież w ciągu 3 miesięcy stopy będą na 4 % a potem stany podniosą trzy razy i będzie u nas 6 - 7 % do końca roku. Ale co ja tam wiem w porównaniu z geniuszem finansów który kupił 40 m za 460 k ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trochę ten syndrom wyparcia tutaj przypomina forum bankiera #gielda wiedzą o co chodzi

#nieruchomosci
  • 53
Okej, ja idę kimać, ale życzę powodzenia ludziom wydającym 25-30% pensji na kredyt a resztę na konsumpcję. A jeszcze więcej rentierom liczącym, że zawsze zwali się tabun studentów z Białej Podlaskiej i kohorta korpoludków rodem z Lublina by napędzić biznes.

Ja bym nie miał na takie ryzyko jaj, oni albo mają, albo nie rozumieją ryzyka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zacollinho: Ale dalej to utrzymuję. Mieszkania to co najwyżej taka sobie inwestycja ¯\_(ツ)_/¯ 4 lata temu nie było pandemii i dodruku tej całej kasy na świecie. Rynek w Polsce już się chłodził w 2019 ale impuls fiskalny przedłużył hossę. Wszystko się dynamicznie zmienia. Generalnie to że chciało ci się przewijać moje wpisy jest w opór creepy
No i ci albo nie kupią mieszkania, albo wywala na rynek chatę po rodzicach.


@Filipterka25: Tylko czy będą chętni na dom/mieszkanie w starym budownictwie. Wszyscy żartują z nowego budownictwa, ale tam są miejsca parkingowe przynajmniej.

bo nikt już nie wierzy że znalezienie pracy może być problemem bezrobocie jest bardzo niskie już bardzo długo


@Gustav88: parafrazując mickpl. Bezrobocie zawsze było niskie od 2008. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
parafrazując mickpl. Bezrobocie zawsze było niskie od 2008. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kiedysbedeczerwonka: w aglomeracjach i dużych miastach. Tam skąd wyemigrowalem długo jeszcze nie było pracy, a na wschodzie było jeszcze gorzej.
Trochę od 2010 podróżowałem po Polsce, widziałem jak się żyje (żyło) w małych miejscowościach. Nawet (a nawet w szczególności) mazowieckie wypadało źle.
w aglomeracjach i dużych miastach. Tam skąd wyemigrowalem długo jeszcze nie było pracy, a na wschodzie było jeszcze gorzej.


@unified_observer: A w nowych miastach powstaje nowe budownictwo, na peryferiach nikt w tych starych domach nie będzie chciał mieszkać. No ale typ nie rozumie tego w ogóle.

Nowe budownictwo > stare budownictwo, nie musi wzrastać cena, wystarczy, że będzie rosło wraz z inflacją i wystarczy
A w nowych miastach powstaje nowe budownictwo


@Kiedysbedeczerwonka: Kilometry od centrum.

Nowe budownictwo > stare budownictwo


@Kiedysbedeczerwonka: No nie wiem, Osiedle Za Żelazną Bramą to stare jak cholera budy, Zielona Białołęka to nówka, a gdzie masz wyższe ceny?

wystarczy, że będzie rosło wraz z inflacją i wystarczy


@Kiedysbedeczerwonka: No to wtedy nie będzie rosło, ponieważ prędzej czy później wzrost pensji znowu przebije wzrost inflacji i cena mieszkań będzie spadać
No to ceny w sklepach też nie rosną, bo równają się inflacji?


@Kiedysbedeczerwonka: Jak wzrost płac jest równy lub szybszy od inflacji to nie, wtedy nie rosną w relacji do pensji.

Nikogo nie obchodzi, czy za coś płaci złotówkę, dwie stówy czy miliard - każdego interesuje jaką część pensji na to wyda.
Ale dalej to utrzymuję. Mieszkania to co najwyżej taka sobie inwestycja ¯_(ツ)_/¯


@Gustav88: pokaz mi lepsza to zainwestuje, aktualnie mieszkanie kupione po 6.2k za metr ludzie na osiedlu sprzedaja za 13k i to idzie. Jak masz stope zwrotu 50% w 3 lata to powiedz mi gdzie bo ja tez chce.
pokaz mi lepsza to zainwestuje, aktualnie mieszkanie kupione po 6.2k za metr ludzie na osiedlu sprzedaja za 13k i to idzie. Jak masz stope zwrotu 50% w 3 lata to powiedz mi gdzie bo ja tez chce.


@93michu93: czyli zakładasz, że w 2025 te miezkania będą szły za 19,5k od metra, w 2028 za 27,75 k od metra, w 2031 za ponad 40k od metra?

Jaki poziom płacy minimalnej prognozujesz w
@Gustav88: nigdy bym 500k na gielde nie wrzucil, w mieszkaniu nie mialem problemu. Pochwalisz sie Ile masz aktualnie w blue chipach? Pokaz Ile zarobiles.
Mieszkaniu w centrum duzego miasta to zajebista inwestycje, tylko, ze prog wejscia wysoko.