Wpis z mikrobloga

  • 152
@flytying: ciekawe czy pisowscy będą też okupować kościoły i blokować tamtejsze kible/ambony.

Chociaż może im nie starczyć szmateckich do obstawienia wszystkich :(
  • Odpowiedz
@wortor: a po co mieliby to robić? Wielu księży będzie teraz na własną rękę nadawać z ambon na Tuska tak, jakby sobie kaczor życzył. Po co im to utrudniać?
  • Odpowiedz
  • 218
@13f14: zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego katoliccy duchowni nie mogą brać czynnego udziału w partiach politycznych (kanon 287 paragraf 2).

A jak się będą stawiać to się wyśle (już wtedy Generała) Sienkiewicza żeby zreformował ten zdegenerowany przytułek dewiantów.
  • Odpowiedz
@wortor: no dobrze, ale oni się do PiSu nie zapiszą, po prostu będą swoim owieczkom z ambon nawijać tak, jakby sobie kaczor życzył. Co jest logiczne, bo tuskowe ruchy zmierzają do odklejenia ich ryjów od koryta.
  • Odpowiedz
@13f14: Najlepsze jest to, że większość głosująca na byłą opozycję i tak nie czerpie wiadomości z kościoła. Oni dalej piorą mózgi tym, z którymi u boku i tak przegrali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@13f14: no i właśnie w tym momencie pokazujesz jak niedoceniasz kunsztu i geniuszu Panow Premiera Donalda Tuska i Ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

Ale nie dziwię ci się, po 8 latach rządów nieudaczników z PiS, każdy ruch polityczny który nie skutkuje #!$%@? się na ryj, to pewnie dla Ciebie czarna magia ;)
  • Odpowiedz
@wortor: oświeć mnie, w jaki sposób i jakim prawem Tusek miałby uciszać księży kwiczących z ambon przeciwko niemu z powodu odebrania koryta? I co ma do tego prawo kanoniczne?
  • Odpowiedz
@13f14: daleko mi oczywiście do genialnych umysłów Tuska i Sienkiewicza, ale spróbuję.

Pamiętasz, jak za PiS gminy z największą frekwencja miały dostawać wozy strażackie?

W przypadku kościołów wprowadzi się coś podobnego. Np kościoły z najmniejszą ilością agitacji politycznych nie stracą ziemi, która przez ostatnie lata otrzymywały za bezcen ;)

Myślę że klechy szybko załapią i w kościółkach zacznie się mówić tylko o wymyślonym Bogu.
  • Odpowiedz
@flytying

To nie jest możliwe. To tylko populizm dla naiwnych mający odwrócić uwagę od syfu który zrobili w TVP.

Będzie się to za nimi ciągnęło do końca kadencji.

Likwidacja funduszu kościelnego = zwrot kościołowi mld PLN za zagrabione przez PRL kościelną ziemię.

Takie są fakty niezależnie od tego czy mi czy Tobie się to podoba czy nie...
  • Odpowiedz
@flytying zakładam, że te czarne #!$%@? będą terroryzować ludzi i przy ślubie kościelnym, bierzmowaniu dzieci chrzcie i #!$%@? wie czym będą wołać o PIT ze skarbówki
  • Odpowiedz
Coś pięknego xD juz widzę jak stare baby odpisują od podatku pieniążki na konto kościoła ( ͡º ͜ʖ͡º)


Ps. Da się odpisać coś jak ma się tylko RYNTE? Albo gówno emeryturkę xD? Hahaha ()


@flytying: a kto mówi o odpisywaniu od podatku? To chyba ma być coś a'la dodatkowy podatek (pobierany co miesiąc z dochodu) dobrowolny na rzecz KK.
  • Odpowiedz
@Pan_krecik: ekhm, wspólnie z wypłatą funduszu kościelnego Komisja Majątkowa od lat zwraca te ziemie. Masz może jakieś podsumowanie jakie straty poniósł Kościół i ile już pokryło Państwo?
  • Odpowiedz
@conamirko Nie mam wyliczeń, ale majątek zydowski o który żydzi ciągle się upominają i liczony na bajońskie kwoty, to promil w stosunku do majątku Kościoła Katolickiego w Polsce.

Tusk chce się się chyba narazić wszystkim siłom w Polsce. Przecież wyborów nie wygrał. Pewno już planuje ewakuację do UE...
  • Odpowiedz