Wpis z mikrobloga

@ExitMan: W tej sytuacji obaj jesteście już na „głównej drodze”. Pas rozbiegowy, za miejscem połączenia dwóch dróg jest już elementem tej samej drogi co inne pasy autostrady . Ma dokładnie takie same pierwszeństwo co inne pasy. Jeśli wjeżdżasz z pasa rozbiegowego na prawy pas autostrady i jednocześnie ktoś chce wjechać z lewego pasa na ten sam prawy pas, to masz pierwszeństwo. Zgodnie z przepisem o zmianie pasa ruchu. A jeśli masz
@goferek: Jak tak wspominam lekcję nauki jazdy to w praktyce w ogóle nie był ćwiczony tak podstawowy manewr jak włączenia się na autostradzie z pasa rozbiegowego. Katują non stop parkowanie i jeżdżenie po mieście, później wyjedzie taki świeżo upieczony kierowca i nie bardzo wie jak się zachować w takiej sytuacji. Sam to przerabiałem na własnej skórze, czytałem potem i oglądałem filmiki aby się doedukować w tym temacie. Co innego o tym
@goferek: Przecież napisałeś jasno, że dzban z Toyoty zajechał drogę innemu kierowcy. Od momentu zmiany pasa mija kilka sekund filmu, ty w międzyczasie wyprzedzasz go z prawej nabierając dopiero prędkości. Jest dla mnie jasne, że w takiej sytuacji koleś, który był już na autostradzie powinien znaleźć się przed wami oboma, jeśli jechał szybciej od kolesia z Aygo. Aż takiego atomowego startu nie miałeś. No chyba że sam piszesz głupoty, żeby udramatyzować
W tej sytuacji obaj jesteście już na „głównej drodze”


@reksiuzgdyni: Tyle, że jeden ma ustąp pierwszeństwa oraz zmienia swój pas ruchu.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.


Z resztą się zgadzam
ExitMan - > W tej sytuacji obaj jesteście już na „głównej drodze”

@reksiuzgdyni: T...

źródło: comment_1641655266o1BltHyvPrnNCb3e5keypq.jpg

Pobierz
@goferek: Ewakuować na lewy pas? Łaski nie robił. Czyli jak dobrze rozumiem Ty się zawsze tak bardzo płynnie włączasz do ruchu ze juz na rozbiegówce masz 140 i nikt nie musi zmieniać na lewy? Bo np ja zawsze zjeżdżam na lewy jak lece te powiedzmy 140 żeby ludzie mogli się włączyć normalnie do ruchu.. Bo dla mnie dzban to ten który leci 140 prawym na wysokości rozbiegowki podczas gdy może zrobić
@ExitMan: Znak ustąp pierwszeństwa dotyczy skrzyżowania. A nie pasów ruchu na jezdni już za skrzyżowaniem. Za skrzyżowaniem obowiązuje tylko przepis o zmianie pasa.

Wyobraź sobie że na twojej grafice pas zielonego się nie kończy tylko po prostu staje się kolejnym, trzecim pasem autostrady. I wtedy na całej długości np. 20km ten skrajny pas będzie podporządkowany w stosunku do innych?