Wpis z mikrobloga

Hej,

Jestem w końcu zdeterminowany do zakupu kamer do domu, jednak ciągle mam kilka wątpliwości.

- Jakie polecacie kamery full hd max(nic wyżej nie potrzebuję) z wejściem na skrętkę i być może opcją Wifi

- Czy mogę wybrać dowolny rejestrator i dołączyć do niego różne kamery IP, czy wymagane są konkretne modele?
- Czy home assistant pozwala na przeglądanie starszych danych zapisanych na rejstratorze?(nigdzie nie widziałem pokazu że coś takiego działa)
- W homeassistant w dockerze nie mogę instalować wtyczek, serio?
- Czy homeassistant dobrze sprawdza się jako aplikacja na androida celem podglądu obrazu z kamer?

#homeassistant #monitoring #kamery
  • 5
@qarmin: Jak zwykle mnie wszyscy zjedzą albo oleją, ale zwłaszcza jak nie potrzebujesz więcej niż 2Mpx to analogowy rejestrator i 8 kamer możesz bez problemu wyłapać poniżej 1000zł, możesz podłączyć dowolną kamerę dowolnego producenta i będzie działać dobrze jak każda inna, łatwe w montażu, utrzymaniu i naprawie
@qarmin: Najbezpieczniej jest kupić rejestrator tej firmy co masz kamery, ale nie jest to niezbędne. Ważne, żeby kamery i rejestrator obsługiwały wspólny protokół (np. ONVIF). Ale najpierw trzeba sprawdzić dokładnie np https://www.dipol.com.pl/jak_to_jest_ze_standardem_onvif_bib748.htm. Może być różnie. Wygodniejsze jest zasilanie i transmisja po kablu lan (POE). Przy koncentryku musisz zazwyczaj do każdej kamery podpiąć zasilacz. Producent rejestratora często ma aplikację i/lub oprogramowanie na PC do przeglądania obrazu z kamer online, oglądania zarejestrowanych filmów
@qarmin: Jeśli masz ha jako kontener to w jaki sposób miałby być w stanie stawiać inne kontenery? Jeśli chcesz addony to postaw supervisor agent.
Co do kamer to odpuść wszelkie wifi.
Dahua i Hik będą najlepsza opcja ale.jesli ma być tanio to reolink tylko nic wyżej niż 5MP. 8MP kamery mają kodowanie h265 z którym są same problemy jeśli chcesz robić jakąś detekcję. Dodatkowo zmiana rozdzielczości w dół powoduje nie zmniejszenie