Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
Dziś dieta mandarynkowa ()
Ktoś chętny? Jeśli jesteś pasażerem tego pociągu, masz odwagę podejść do lokomotywy i zapukać wtedy masz mandarynkę.
Co za deal! ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


Wczoraj widziałem to znalezisko i się we mnie trochę zagotowało.Takie sytuacje są niestety ale dość częste i rzadko ja, jako maszynista, jestem w stanie temu zaradzić CHOCIAŻ powinienem dostać informację o tym, że tor wjazdowy dla mojego pociągu się zmienił. Tylko skąd ja mam wiedzieć na jaki powinienem w ogóle wjechać wg planu? Tutaj obowiązuje chyba jakaś siła wyższa, o której nie wiem. Moim zdaniem w rozkładzie jazdy brakuje informacji o tym, na jaki tor i przy którym peronie zostanę przyjęty, aby móc zwrócić na to uwagę i reagować w razie nieprawidłowości.
Kilka dni temu w Koninie przyjęto nas błędnie na tor 2 zamiast 4 (o tym akurat wiedziałem, bo już wcześniej ten pociąg jechałem), a dla pasażerów nadal wyświetlał się pociąg międzynarodowy nad głowami zamiast poprawnej informacji o naszym pociągu. Jeden peron, dwie krawędzie, oba pociągi do Warszawy.... Efekt? Zdezorientowani pasażerowie. Całe szczęście szybkie zgłoszenie do dyżurnego i problem udało się rozwiązać bez większych szkód.

A jakie są Wasze historie związane z takimi przypadkami? Czesto się z tym spotykacie jako pasażerowie?? A może macie jakieś konkretne pytania, na które będę w stanie odpowiedzieć?

Dziś podróżujemy pociągami:_
72 100/1 LUBUSZANIN
07:28 Poznań Główny - Warszawa Wschodnia 11:16
18 106/7 MEWA
13:32 Warszawa Wschodnia - Poznań Główny 17:30
#atencyjnymaszynista #kolej #pociagi #pkp #intercity #100twarzykolejarzy
P.....y - Dziś dieta mandarynkowa (。◕‿‿◕。)
Ktoś chętny? Jeśli jesteś pasażerem tego p...

źródło: comment_1641539743C9j5MJPJVI4VF7aO7wNq8H.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vladek: eh. ¯(ツ)

@zenek-stefan1: za listopad 8 967.84 zł brutto + 500 zł brutto premii, która była wynegocjowana wcześniej. Za październik już na przykład było niecałe 6k brutto, a za wrzesień 7.7k więc jak widzisz rozstrzał duży.
W listopadowej wypłacie była też premia 900 zł, która była wynikiem negocjacji płacowych i postulatów wniesionych przez związki odnośnie podwyżek oraz 580 zł premii świątecznej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zenek-stefan1: z tym spoko to tutaj sprawa dyskusyjna, ale podejrzewam, że dużo byłoby głosów, że ile ja chce zarabiać za to że siedzę i pociąg jedzie sam więc no.... Z reguły jak zaczynały się rozmowy o pracy i płacy oraz odpowiedzialności i wymaganiach ze znajomymi to śmieszkowali i nie starali się słuchać u rozumieć. Więc nie będę poruszał tego tutaj, ale chciałem pokazać, że nie ukrywam ile zarabiam bo i po
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vladek: czujność, przewidywanie i dużą doza ostrożności.
Jeden typ wyszedł z osobowego i zamiast normalnie wyjść na dworzec tunelem chciał przejść za składem przez tory w momencie gdy mijaliśmy jego pociąg. Podałem Rp1 bo czułem że może byc jakieś gówno z tej sytuacji, a pod Wwa to wszyscy się spieszą. No i w momencie gdy trabiłem wystawił łeb zza pociągu, szybko schował i przemknęlismy koło niego.
Inna sytuacja to taka spod
  • Odpowiedz
@Pociongowy: mam pytanko z innej beczki, czy kierownicy pociągów z innych spółek jeśli robią zapoznania szlaku w pociągach IC to zapoznania te odbywają się w lokomotywie czy siedzą sobie z wagonach?
  • Odpowiedz
i przez to chyba nigdy nie przejadę się pociągiem w kabinie :(


@eXe1987: Trzeba się trochę pokręcić w kolejowym środowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden maszynista przewiózł mnie w ET42, już wcześniej kiedyś gadaliśmy i mnie skojarzył. Innym razem jechałam lokomotywą na wąskim torze. Obaj panowie byli w wieku januszowym i chyba najlepiej zagadać do takich. No i na imprezach kolejowych czasem się udawało, choć teraz już
  • Odpowiedz