Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków na B2B...

Klient: firma bezpośrednio z Niemiec
Zakres: systemy embedded do sprzętu medycznego, projektowanie elektroniki i programowanie
Level: mid, pod senior

Mam informację, że inżynierowie/programiści na bezpośredniej współpracy biorą na ten moment ~42-57 €/h, czyli ~6720-9120 €/mc gross.
Średnia płaca w Niemczech dla tej branży to ~65k€ rocznie, czyli 5500€/m-c = 33€\h.
Z drugiej strony słyszałem dziś od jednego znajomego na studiach (kończy inż.), że oferowali mu dla juniora przez LinkedIn ze Skandynawii 150zł/h na B2B, czyli 33€\h na start kariery.

Jakie są teraz średnie stawki? Negocjowaliście coś dla inflacji i uwzględnienia zmiany Polskiego Wału?

#pracait #elektronika #programista15k #b2b #embedded #inzynieria #biznes
  • 6
  • Odpowiedz
@robert-str: słowo klucz - brutto. Sporo odchodzi od tego. Ale Za ogarniętego mida/ seniora można wyrwać podobie netto w zachodniej Europie, w DE akurat nie wiem
  • Odpowiedz
@keton22: Coś na ten temat już słyszałem. Było jakieś info o rozszerzeniu współpracy i wzmianki, że jak coś to te regiony piękne do życia itd.

@bb89:
1. Dokładni - gross=brutto. Problem polega na tym, że jak dotychczasowo był to mój part-time job to teraz będzie prawie full-time. Wystawiając FV około ~30% to obciążenia kosztowo-podatkowe.
2. Do której stawki mid/senior się odnosisz? (pisząc o takiej netto na zachodzie)
Obecnie od >3
  • Odpowiedz