Wpis z mikrobloga

ja sobie nie wyobrażam czytać e booków, bo dla mnie czytanie to też forma oderwania się od ekranu( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Letheo: Jeśli oderwanie się od ekranu wynika z chęci odpoczęcia oczu to czytnik właśnie zapewnia taki odpoczynek. Istotą czytnika jest e-ink, który nie emituje światła. Oczy Ci się nie męczą. No chyba, że zawsze włączasz podświetlenie czytnika, co jest dla mnie osobiście zapreczeniem idei tej technologii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dostałem kiedyś kindla od żony i po roku przy jej aprobacie sprzedałem. Fajny był ale uznałem, że nie ma to jak książka na półce :D w jakiś sposób to też podbija ego na pewno (patrzcie ile książek przeczytałem!). Jak ktoś nie ma takiego uczucia to może spokojnie kupować czytnik. Lekki, poręczny i mega wygodny.
@jandiabeldrugi: jak tak to spoko. Używałbym podświetlenia żeby poczytać w pociągu czy samolocie, którymi poruszam się i tak bardzo rzadko. Przydatny bajer w ekstremalnie rzadkich sytuacjach.
Twoi znajomi równie dobrze mogliby korzystać z tableta jeśli na czytniku cały czas jadą na podświetleniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja rozumiem fascynacje klasycznymi książkami, ale.odkad kupiłem czytnik czytam 2x więcej. Mam ksiazki w zasadzie "na juz" - jak skończę jakas w PiSowa niedziele i nagle okazuje się że jest już coś nowego to pyk i mam. Malo waży, wygodniej się czyta, można czytać praktycznie po ciemku i nie przeszkadza to innym,etc :)

Az się zdziwiłem tym memem bo większość ludzi czyta więcej poprzesiadce na czytnik ;)
@Tibor: 4 lata temu kupiłem fajny czytnik kobo, z podświetlaniem, wifi itp. bardzo fajny sprzęt. W pierwszy miesiąc przeczytałem na nim chyba z 3 książki. Od tego czasu przeczytałem ponad 100 książek w formie papierowej. Nie lubię czytników.
@Tibor: czytnik ebookow jest jak gry w cyfrowej dystrybucji- niby wygodnie i nowoczesnie, a nie ma jak plytka. No i ksiazke poczytasz przy swieczce w jaskini
czytnik ebookow jest jak gry w cyfrowej dystrybucji- niby wygodnie i nowoczesnie, a nie ma jak plytka.


@Messix: Nie cierpię walających się płyt i konieczności zmiany płyty jeśli chcę zagrać w coś innego niż jest w napędzie. Jedyne plusy płyt to możliwość odsprzedaży i bardzo często cena. Innych nie dostrzegam.

od 4 lat korzystam z czytnika, ale i tak książka > czytnik


@Walther00: Od jakichś 10 lat korzystam z czytnika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tibor: Nie czytałem ksiązek od x lat. Na święta dostałem Kindle Basic i w 4 dni pyklo 500 stron. Super sprawa, wygodnie się to trzyma ma podświetlenie i pokazuje mi ile czasu do końca rozdziału. Nie wyobrażam sobie że bym zabrał się za taka książkę fizycznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Letheo: ale tego nie czyta się jak na ekranie, zapominasz że to wyświetlacz.

Ja nie wyobrażam sobie powrotu do kupowania kurzołapów, teraz dwie minuty i mam książkę, która nie zajmuje mi miejsce w mieszkaniu czy podróży...