Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nigdy nie korzystałem z usług biura podróży, ani nie byłem w tzw. ciepłych krajach. Pierwszy wyjazd myślę, że lepiej zrealizować przez biuro właśnie. I tu pytanie. Które z biur #!$%@? się elastycznością w kwestii potrzeb klienta? A może wszystkie mają sztywne oferty i to klient się ma dostosować? Przykładowo chciałbym zabrać rower. #podroze #rower
  • 15
@bakamarimo: zdecydowanie. Wyjątek jest wtedy kiedy jedziesz własnym dużym autem, np. kamperem. Ale @Jonn: nie napisał czy leci samolotem czy jedzie własnym środkiem transportu. Rower w przesyłce będzie cię sporo kosztował, w zależności gdzie lecisz. Np. jeden taki mirek jak się z UK do NZ przeprowadzał (to akurat ekstremalny przykład bo drugi koniec świata) to wolał sprzedać swój rower warty 5k funtów i kupić podobny na miejscu bo wysyłka, z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@europa: wziąłem kiedyś rower do samolotu do Norwegii, było to bardzo tanie, coś koło 100 zł. Nie wiem jak to wygląda w egzotycznych krajach. Rozważam też coś "bliżej", La Palma, Madera.
@Jonn: 100zł? Wow, to zmienia postać rzeczy. A nie myślałeś o tym żeby taki wyjazd zorganizować samodzielnie? Rozumiem brak doświadczenia w tym temacie ale ja bym przynajmniej wysłał kilka maili i zorientował się ile by to kosztowało. Skoro już latałeś za granicę z rowerem to tutaj w zasadzie niczym by się to nie różniło. Może poza tym że na Maderze możesz mieć problem wypożyczyć auto z bagażnikiem rowerowym ale może wejdzie
@Jonn: taniej zawsze wyjdzie samemu, bo nie płacisz prowizji pośrednikowi za samolot, bagaż, transport, hotel, jedzenie itd. Koszt roweru w 2 strony to będzie około 500zł w tanich liniach. Reszta to już w zależności od potrzeb. Można lecieć na tydzień za 500, a można za 5000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista15cm: żeby nie było zimno, dziewicza przyroda, góry. Wyjechałbym na 3-4 tygodnie, trochę pracował zdalnie, a resztę czasu aktywnie wypoczywał. Z tego względu chcę wziąć swój rower do enduro. Finanse mnie zbytnio nie ograniczają.
@Jonn: potrzeby klienta czyli jakie?

jak cię nie ograniczają finanse to po co masz organizować wszystko sam. bierz z biura podróży - płacisz raz, przyjeżdżasz na lotnisko, w miejscu docelowym wsadzają cię do autobusu, wiozą do hotelu i cześć.
@Jonn: Ogólnie ceny za lot to nie jest coś kosmicznego. TUI chyba wolał 175 zł. Pytanie jak go spakujesz. Jakbym brał szose to pewnie wladowalbym w dedykowana walizkę a to znów podnosi koszt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@van_der_bike: już woziłem rower samolotem w kartonie rowerowym. Inna sprawa, że to elektryk ale mieści się w limicie wagowym. Oczywiście bez baterii. Szukam miejsc, gdzie można wypożyczyć baterię. Np jest taka wypożyczalnia na La Palmie, ale nie wiem czy tam w ogóle można lecieć.