Wpis z mikrobloga

#wideorejestrator #mechanikasamochodowa #elektrykasamochodowa #akumulator #kamerkasamochodowa

Jak bardzo może wpłynąć na żywotność akumulatora samochodowego 55Ah, codzienne rozładowywanie o 2Ah ?

Kupiłem #viofo #a119 v3 i w trybie parkingowym pobiera 1,5 - 2Wh. (posiada timer 12h. na zasilaniu 12V ze stratami na przetwornicy, to daje max 2Ah)

Uważam że żywotność akumulatora spadnie w stopniu pomijalnym aby opłacało się dokupować za 80zł zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i bawić w montaż tego. (już mam pociągniętą instalacje do podsufitki)
Issac - #wideorejestrator #mechanikasamochodowa #elektrykasamochodowa #akumulator #ka...

źródło: comment_1641297280mn14l78jC2vDJnDsRLU6FG.jpg

Pobierz
  • 17
@Issac: masz kabel trzyżyłowy, jeden kabelek podpinasz pod bezpieczniki który ma zasilanie non stop, drugi pod taki który ma zasilanie tylko na kluczyku, trzeci to uziemienie i kamera już wie kiedy gasisz furę a kiedy odpalasz: )( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uzytkownik2560: od prawie 10lat mam kamerki w aucie i nigdy mi się nie zdarzyła kradzież.
absolutnie się tego nie boję, na tyle że zdarza mi się nawet nie zamykać auta na noc na ulicy (a ostatnio zostawić nawet kluczyki w stacyjce)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Issac: z ciekawostek powiem, że mam tę kamerkę podłączoną do stałego plusa i nie udało mi się rozładować akumulatora zostawiając ją włączona w aucie na ponad tydzień (74Ah akum i w drugim aucie 55Ah też nie).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Issac: tak, w normalnym. Włączona tylko detekcja ruchu, przy braku ruchu w kadrze przechodzi w uśpienie. Nie zauważyłem żadnego wpływu, moze dlatego że jednak codziennie dużo jeżdżę, a zostawiam auto na dłużej bez odpalania bardzo rzadko.