Wpis z mikrobloga

Stoję przed etapem wypłaty ostatniej transzy kredytu (hajs na wykończenie), którą muszę wypłacić do końca roku, jednak dzisiaj doczytałem, że warunkiem wypłaty jest przedstawienie raportu o odbiorze mieszkania który planowo będzie miał miejsce za pół roku i zgłupiałem. Miał ktoś taką sytuację?
#kredythipoteczny #kredyt
  • 9
@budyn @marcpol: Jak najbardziej, ale nie rozumiem, w jaki sposób mam dotrzymać terminu wypłaty (31.12.21) skoro odbiór będzie w połowie przyszłego roku. Nie jestem w stanie spełnić warunku umowy który mówi jasno, że całość kredytu zostanie wypłacona nie później niż do 31.12.21.
@HARDrychuCORE w moim przypadku były wypłacone środki dopiero po przedstawieniu odbioru. Czyli.odbioru kluczy przez Ciebie. Inna sprawa że budynek odbiory dostał kilka.msc później i zgody na użytkowanie xD
@HARDrychuCORE ja mam w BNP Paribas, też chcą protokół z odbioru mieszkania do wypłaty ostatniej transzy na wykończenie. Dziwna sprawa z tym terminem do końca roku skoro odbiory mają być jeszcze 6 miesięcy. Czy ktoś się tam nie pomylił?
@pawello987: Pojechałem do banku i wyjaśniłem temat. Jak się okazało, masz racje i to jest ewidentny błąd w umowie.
Najprawdopodobniej wynika z tego, że umowa kredytowa była przygotowywana na podstawie umowy rezerwacyjnej, a nie ostatecznej umowy deweloperskiej.
Mam sporo szczęścia, bo gdybym przegapił termin wypłaty (nie spełniając warunków wypłaty) wtopiłbym cały hajs na wykończenie i musiałbym wnioskować o powiększenie kwoty kredytu za co opłata wynosi 2% od wnioskowanej kwoty.
Na ten