Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Czy wynajmował ktoś z was jakiś domek/mieszkanie na 1-2 miesiące za granicą? Np. na #kreta #korfu #hydra czy jakieś inne #grecja miasto? Ewentualnie #malta #cypr albo #majorka
Chciałbym wynająć na jakiś czas jakieś lokum za granicą i popracować zdalnie.

Jakiś czas temu widziałem wpis jednego Mireczka, który wracał właśnie z takiej pracy i pamiętam że napisał kilka cennych informacji, ale nie mogę znaleźć tego wpisu. Był chyba na Krecie
  • 5
@Snuff: na Cyprze mam namiar na zajebista miejscowke. Ukrainiec ma kilka aparatamentow i mega ceny wakacyjnie robil. Mowil, ze na dluzszy okres rowniez jak najbardziej.
@asdfghjkl:
1.Gdzie szukałeś ofert? Czy jest jakaś Grecka strona, która agreguje oferty najmu bezpośrednio od właścicieli? Na airbnb patrzyłem to ceny wahają się od 5k do 25k za miesiąc.
2.Czy bardziej opłaca się rezerwować coś z dużym wyprzedzeniem. Powiedzmy czerwiec '22 czy lepiej czekać na walizkach i być gotowym do wylotu powiedzmy z dnia na dzień
3. Czytałem że internet w Grecji jest słaby, a na Krecie to już w ogóle.
@Snuff:
1. uzywam tylko AirBNB. Za obecny dom w którym mieszkam płacę 980usd/mc (dwie sypialnie, salon, dwie łazienki, ogród, kuchnia, basen (średnio przydatny o tej porzę roku)). Jest to cena w okresie poza sezonem. W czerwcu musiałbys liczyć ceny conajmniej razy 2 a może nawet trzy.
2. myśle, że w okresie letnim warto rezerwować z duzym wyprzedzeniem bo to popularne turystycznie miejsce.
3. Faktycznie jest słaby i często go nie ma